بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف (همراه با عکس)

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف (همراه با عکس)

10 اسفند 1399 0

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف (همراه با عکس)

تیم مدیریتی

می‌خواهید اتاق پسرتان را رنگ کنید اما رنگ اتاق خواب پسرانه پیدا نکرده‌‌اید؟ با ما همراه باشید تا رنگ اتاق خواب پسرانه متناسب با سن فرزندتان را با طراحی‌های جدید و متنوع به شما نشان دهیم.

همه ما خوب می‌دانیم یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در طراحی و تزئین خانه و اتاق انتخاب رنگ است. انتخاب رنگ اتاق پسرا نقش مهمی در روحیه و شخصیت فرزند شما می‌گذارد.

رنگ‌ها انرژی خاصی دارند و در رفتار کودک شما تاثیرگذار هستند. اتاق خواب پسر شما، محل استراحت و آرامش او است به همین خاطر باید روی انتخاب رنگ آن حساسیت به خرج دهید.

طراحی خلاق و جذاب اتاق خواب پسرانه در کنار رنگ دیوار اتاق مناسب، محیطی شاد و پر انرژی برای فرزند خود فراهم می‌کنید.

رنگ اتاق خواب کودک، رنگ اتاق خواب دخترانه و رنگ اتاق خواب پسرانه با هم متفاوت هستند. بهتر است بدانید که برای هر رنج سنی چه رنگی را به کار ببرید. در ادامه مطالبی را می‌گوییم تا شما اتاق خواب زیبایی برای پسر خود بسازید.

برای ایجاد تغییرات در منزل خود و انتخاب رنگی مناسب برای اتاق پذیرایی حتما مقاله رنگ دیوار پذیرایی  را مطالعه کنید، اطلاعات مفید و کاربردی در اختیار شما می‌گذارد.

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه

طراحی و تزئین اتاق خواب برای پسر در رده سنی مختلف کار سختی است و پیشنهاد می‌شود متناسب با سن و علاقه فرزند خود رنگ دیوار اتاق و چیدمان اتاق را انجام دهید.

برای رنگ دیوار اتاق خواب پسرانه همیشه بهترین رنگ آبی است. رنگ آبی طیف رنگی تیره و روشنی دارد اما رنگ آبی قدیمی‌ترین ایده برای طراحی و رنگ آمیزی اتاق پسر است.

امروزه بسیاری رنگ و ایده متفاوت برای طراحی اتاق خواب پسرانه دیده می‌شود. معمولا رنگ خنثی را برای اتاق نوزاد پسر به کار می‌برند. رنگ‌های آرامش بخش برای پسران 6 تا 9 ساله و رنگ‌های تیره معمولا برای  پسر نوجوان انتخاب مناسبی است.

به خاطر داشته باشید رنگی برای اتاق خواب پسرتان انتخاب کنید که با گذشت زمان از جذابیت آن کم نشود و فرزندتان از آن زده نشود.

رنگ مناسب برای اتاق پسر رنگی است که با وسایل اتاق هماهنگی داشته باشد و حتی اگر زمانی قصدر تغییر وسایل  را داشتید اما باز هم با وسایل مطابقت داشته باشد.

اگر فرزندتان به رنگ خاصی علاقه دارد ولی از نظر شما برای رنگ دیوار اتاق خیلی مناسب نیست، برای جلب رضایت و خوشحالی کودکتان می‌توانید یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص به همان رنگ درآورید و دیگر دیوارها را با رنگ دیگری رنگ آمیزی کنید.

 

رنگ اتاق خواب پسرانه از نوزادی تا 4 سالگی

رنگ اتاق خواب پسرانه و طراحی آن در هر رده سنی ویژگی خاص خود را دارد. اتاق خواب نوزاد و کودک زیر 3 یا 4 سال بهتر است با رنگ‌های روشن و خنثی رنگ آمیزی شود.

در این رده سنی طراحی و رنگ دیوار اتاق رنگارنگ و رنگ تند مناسب نیست. نوزاد به خوبی توانایی تشخیص رنگ‌ها را ندارد. نیاز به محیطی آرام برای استراحت دارد.

پیشنهاد می‌شود از رنگ سفید و طوسی کم رنگ برای اتاق خواب نوزاد پسر استفاده شود که در این چند سال از پرطرفدارترین ترکیب‌ها بوده است.

در کنار این ترکیب رنگ می‌توان از رنگ تند مانند قرمز و نارنجی در چند نقطه از اتاق به کار ببرید. رنگ‌های بسیار روشن و لطیف انتخاب مناسبی برای رنگ اتاق پسرانه از نوزادی تا 3 سالگی است.

رنگ‌های روشن فضا را بزرگ و روشن نشان می‌دهند و موجب آرامش بیشتر فرزندتان می‌شود.

رنگ اتاق خواب پسرانه از 6 سالگی تا 9 سالگی

 از 6 سالگی به بعد اتاق کودک، محل مهمی است. فرزندتان بیشتر وقت خود را در اتاق به سر می‌برد و رنگ اتاق روی او تاثیر بیشتری دارد.

علاوه بر محل استراحت، محیط مهمی برای یادگیری است و به فرزندتان انرژی می‌دهند. پس در انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب فرزندتان دقت کنید.

در این رده سنی ترکیبی از رنگ خنثی و رنگ گرم برای رنگ اتاق خواب پسرانه استفاده می‌کنند.

بهتر است در این سن رنگ‌های گرم کمتر در اتاق خواب پسرانه به کار رود زیرا در این سن پسرها انرژی زیادی دارند و به بچه‌ها انرژی می‌دهند باعث می‌شود شما را کلافه کنند.

رنگ آبی روشن، طلایی مات و کم رنگ، زیتونی، خاکستری و سبز ارتشی در کنار رنگ‌های گرم ترکیب خوبی برای اتاق خواب پسرانه هستند.

رنگ اتاق خواب پسر نوجوان

برای پسران نوجوان اتاقشان محیطی خصوص و دنج محسوب می‌شود. بچه‌ها از سن 9 سالگی به بعد می‌توانند در طراحی و چیدمان اتاق خواب خود نظر بدهند، بهتر است به سلیقه فرزندتان احترام بگذارید و مطابق آن طراحی و تغییرات را انجام دهید.

در این رده سنی معمولا برای رنگ آمیزی اتاق خواب پسر، از رنگ تیره استفاده می‌شود. فراموش نکنید که وسایل اتاق باید روشن باشند تا نمای زیبایی به اتاق دهد.

رنگ آبی تیره مایل به سورمه‌ای، خاکستری تیره، سبز و مشکی از رنگ‌های زیبا و مورد علاقه پسرهای نوجوان است.

خلاصه کلام

قبل از اجرای رنگ پیشنهاد می‌شود مقاله ایمنی رنگ کاری  را مطالعه کنید تا رنگ آمیزی به خوبی انجام شود.

با نکاتی که  گفته شد می‌توانید نسبت به سن فرزندتان رنگی مناسب برای دیوار اتاق خوابش انتخاب کنید. انتخاب رنگ مناسب موجب علاقه کودک به اتاقش می‌شود و از بودن در آن محیط لذت می‌برد.

خرید رنگ ساختمانی با بهترین کیفیت

با رنگ آمیزی زیبا به خانه‌هایتان انرژی بخشید

دیدگاه شما درباره این مطلب