shape shape

روانشناسی رنگ سفید در لباس | صفر تا 100 تاثیر رنگ سفید در لباس

05 تیر 1402

اخبار و مقالات

shape
img
روانشناسی رنگ سفید در لباس | صفر تا 100 تاثیر رنگ سفید در لباس

05 تیر 1402

اخبار و مقالات

رنگ سفید در لباس شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟! زندگی، پاکی، روشنی، عروسی یا حتی مرگ! بله رنگ سفید رنگی پاک و نمایشی از تجلی زیبایی ها است و به همین دلیل در مهمترین لحظات زندی از این رنگ استفاده می شود زیرا خلوص و پاکی را بازتاب می دهد.

در دنیایی پر از رنگ هر رنگی نمادی را به همراه دارد که در مقالات مختلفی در رابطه با رواشناسی رنگ زرد در لباس، روانشناسی رنگ قرمز در لباس و... در وبلاگ جمیل به آن پرداخیتم و حالا نوبت به روانشناسی رنگ سفید در لباس است که در ادامه این مقاله هر آنچه که با پوشیدن رنگ سفید به شما القا می شود و بر روحیه شما تاثیر دارد را بررسی می کنیم. پس اگر به این رنگ علاقمند هستید با ما همراه باشید.

روانشناسی رنگ سفید در لباس

زمانی که به یک لباس سفید نگاه می کنید ممکن است احساسات متفاوتی را تجربه کنید، احساس شادابی و الهام، احساس سردی و تنهایی، احساس طراوت و زیبایی پروردگار... بله دیدگاه ها و نگاه ها بسیار متفاوت است اما روانشناسی رنگ ها تا حدودی در رابطه با هر رنگ به دیدگاه افراد نزدیک است اما لزوما برای همه یکسان نیست و به همین دلیل همواره اشاره می شود که اغلب افراد علاقمند به رنگ سفید چنین خصوصیاتی را داشته باشند.

بنابراین با توجه به آنچه تاکنون متوجه شدیم دیدگاه های متفاوتی در رابطه با رنگ های مختلف وجود دارد که رنگ سفید نیز از این قاعده مستثنی نیست. در فرهنگ غربی رنگ سفید اغلب برای بیمارستان ها، پرستاران، جشن عروسی استفاده می شود که به یادآورنده احساس پاکی و خلوص است.

اما درکشورهایی مانند هندوستان در بسیاری از مراسمات غم و اندوه نیز از رنگ سفید استفاده می شود، بنابراین نمادی از رهایی از تعلقات دنیوی نیز به شمار می آید.

ویژگی های روانشناسی رنگ سفید برای لباس

بسیاری از روانشناسان رنگ سفید را رنگ پاکی و خلوص می دانند و نمادی از زندگی بدون غم است، بنابراین افرادی که این رنگ را برای لباس های خود انتخاب می کنند اغلب افرادی با صادق و مهربان هستند که در زندگی خود همواره به زیستن همراه با روشنی و صداقت را انتخاب می کنند.

برخی از ویژگی ها و خصوصیات متداول رنگ سفید را با هم در ادامه مشاهده می کنیم:

  • رنگی صاف و ساده همراه با خلوص
  • ایجاد فضای قابل اعتماد برای طرف مقابل
  • ایجاد حس مثبت در خود فرد و همچنین طرف مقابل
  • قابلیت ست کردن ساده برای رنگ سفید
  • ایجاد احساس پاکزگی و نظافت
  • ایجاد احساس طراوت و تازگی
  • انتقال قدرت و جذابیت به فردی که از این رنگ استفاده می کند.

اما برخی افراد نیز بر این باورند که رنگ سفید سبب بوجود آمدن سردی و انزوا در طرف مقابل می شود، بنابراین از استفاده این رنگ امتناع می کنند اما می توان گفت این تنها دیدیگاه درصد کمی از افراد جامعه است و بسیاری از افراد به ویزگی های مثبت این رنگ باور دارند.

روانشناسی رنگ سفید در طراحی لباس

رنگ سفید در طراحی لباس و صنعت مد حرف های زیادی برای گفتن دارد و می توان طراحی های بی نظیری از آن ایجاد کرد. افرادی که رنگ سفید را برای لباس های خود انتخاب می کنند اغلب امروزی، رسمی و زیبا به نظر می رسند اما در عین حال هیچ گاه این افراد احساس مغرور و حس ناخوشایند را به دیگران منتقل نمی کنند.

در صنعت مد، رنگ سفید به صورت گسترده ای استفاده می‌شود و می‌تواند سبک‌های مختلفی را به تصویر بکشد. انتخاب لباس‌های سفید می‌تواند فرد را به شکل‌های مختلفی به نمایش بگذارد، از حرفه‌ای و امروزی تا رسمی و زیبا، بدون اینکه حس مغرور بودن را به اطرافیان منتقل کند. لباس‌های سفید به دلیل ارتباط با پاکی و خلوص، به ویژه در محیط کار یا رویدادهای تجاری، حس اعتماد در اطرافیان ایجاد می‌کنند که بسیاری از رنگ‌های دیگر نمی‌توانند به این میزان موفق باشند.

رنگ سفید به سادگی خود می‌تواند توجه اطرافیان را جلب کند و افرادی که لباس‌های سفید می‌پوشند، می‌توانند افرادی با اعتماد به نفس و اطمینان از خود باشند. انتخاب این رنگ باعث می‌شود فرد به نحوه‌ی پوشیدن و ظاهر شدن خود اعتماد بیشتری پیدا کند و به سادگی توجه و تحسین دیگران را به خود جلب کند.

 روانشناسی رنگ سفید به عنوان رنگ مورد علاقه برای لباس

داشتن شخصیتی علاقه‌مند به رنگ سفید به این معناست که ظاهر شما تمیز و مرتب است و شما اهمیت زیادی به نظافت خانه و ماشین خود می‌دهید. همچنین، شما استانداردهای بالایی از پاکیزگی و بهداشت دارید و انتظار دارید که دیگران نیز به این استانداردها احترام بگذارند.

شخصیت سفید، به عنوان یک آینده‌نگر، طبیعتی مثبت و خوش‌بین دارد. هوشمندی و زیرکی نیز از ویژگی‌های شماست و انتخاب‌هایتان با دقت و تامل انجام می‌شوند. شما فردی متعادل هستید و کنترل زیادی بر خود دارید.

همچنین، شخصیت سفید به معنای محتاط بودن است و در خرج کردن پول هم با دقت رفتار می‌کنید. قبل از انجام هر کاری، دقیقا به آن فکر می‌کنید و به همین دلیل، رفتارهای لحظه‌ای از شما به کمترین حد ممکن می‌رسد.

 بنابراین اگر برای لباس به رنگ سفید علاقه دارید، در کل، شما شخصی با استدلال قوی، تفکر منطقی و همواره در جستجوی بهبود و رشد هستید. شخصیت سفید به شما انعطاف‌پذیری و قدرت ادراک می‌دهد و این ویژگی‌ها به شما در مواجهه با چالش‌های روزمره کمک می‌کنند.

کلام آخر

در این مطلب تلاش شد تا روانشناسی رنگ سفید در لباس به صورت کامل بررسی شود و اگر شما به این رنگ علاقه دارید یا یکی از اطرافیان شما این رنگ را برای بیشتر لباس های خود انتخاب می کنند بتوانید تا حدی با شخصیت این افراد آشنا شوید و بهترین نحوه برخورد را داشته باشید. همچنین برای مطالعه روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون نیز می توانید از مطالب موجود در بلاگ صنایع رنگ جمیل استفاده کنید.

همچنین جهت خرید انواع رنگ ساختمانی، رنگ رغنی، رنگ آکریلیک و... کارشناسان مجموعه رنگ جمیل آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند:

تلفن تماس با کارشناسان رنگ جمیل:

۰٩١٢١٤٨٨٥٧۰

 ۰٢١٩١۰١٣٧٥٢

 ۰٢١٢٢۰٩٣۰٤٣

 آدرس: تهران- خیابان آزادی - روبه‌رو استاد معین پلاک ٥٣٥ - طبقه٣- واحد3

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه