نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری؟ کدام بهتر است؟

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری؟ کدام بهتر است؟

17 بهمن 1399 2

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری؟ کدام بهتر است؟

تیم مدیریتی

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری

یکی از آیتم­‌هایی که باعث زیباسازی محیط خانه م‌ی­شود؛ دیوارها هستند. زمانی که شما اقدام به خرید رنگ ساختمانی می‌­کنید؛ اولین گام را برای زیباسازی فضای منزل­تان برداشته‌­اید.

اما شما علاوه بر استفاده از رنگ ساختمانی می­‌توانید از کاغذ دیواری نیز برای فضای منزل یا محیط کار استفاده کنید. اما پرسشی که از سوی مشتریان به کرات مطرح می‌­شود این است که رنگ ساختمانی بهتر است یا کاغذ دیواری؟

از همین رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به شما برای انتخاب بهترین گزینه در زیباسازی محیط منزل­تان کمک نماییم.

در اولین گام برای ایجاد تغییر بر روی دیوار، این نکته را در نظر بگیرید که رنگی که برای نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری انتخاب می­‌نمایید؛ حتی در کوچک یا بزرگ نشان دادن فضای منزل نیز تاثیرگذار است. پس با دقت فراوان رنگ دیوارها را انتخاب کنید تا بعد از چیدمان کامل وسایل دچار پشیمانی نشوید.

می‌‌­توانید برای انتخاب نوع رنگ از مراکز فروش کاغذ دیواری، طراحان ساختمان و یا افرادی که در فروش رنگ تبحر دارند؛ کمک بگیرید. رنگ جمیل با سال‌­ها تجربه در فروش رنگ ساختمان نیز می­تواند به شما برای انتخاب صحیح رنگ دیوار کمک کند.

همچنین ما در قالب مقال‌ه­ای انواع رنگ ساختمانی را معرفی کرده‌­ایم که می­توانید با مطالعه آن انتخاب مناس‌ب­تری داشته باشید.

ویژگی‌­های رنگ ساختمان و کاغذ دیواری

برای این که بتوانید انتخاب مناسبی بین رنگ ساختمانی و کاغذ دیواری داشته باشید؛ بهتر است با ویژگی­های هر یک از آنها آشنا شده تا با توجه به شرایط و نیازتان بهترین گزینه را برای دیوارهای خانه­‌تان تهیه کنید.

طول عمر و دوام

اگر جزء افرادی هستید که طول عمر و دوام پوشش دیوار برایتان مهم است؛ پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری است. شما می‌­توانید با توجه به دکوراسیون منزل­تان طرحی را انتخاب کرده و دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کنید. از دیگر ویژگی­‌های ممتاز کاغذ دیواری این است که اگر کودکی در منزل دارید؛ می­‌توانید به راحتی در صورت کثیف شدن کاغذ دیواری آن را تمیز نمایید.

اما اگر جزء افرادی هستید که وجود طرح طولانی مدت بر روی دیوارها شما را خسته می‌­کند و نیاز به تنوع در دکوراسیون دارید؛ نقاشی ساختمان را به شما پیشنهاد م‌ی­دهیم. زیرا عموما کاغذ دیواری 15 سال بدون هیچگونه مشکلی می‌­تواند بر روی دیوار شما نصب باشد. همچنین در صورت داشتن کودک می­توانید از رنگ روغنی برای نقاشی دیوارها استفاده کنید تا بتوانید در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز کنید.

وجود دیوارهای ناهموار

اگر منزل شما دیوارهای صاف و مناسبی ندارد و دچار ناهمواری است؛ بهترین گزینه استفاده از کاغذ دیواری می‌­باشد. زیرا به کمک آن می‌­توانید مشکلات و نواقص دیوار را پوشش دهید. اما اگر به دنبال تغییرات کوتاه مدت هستید؛ بهتر است دیوار را اصلاح کرده و از رنگ ساختمانی برای زیباتر شدن آن استفاده کنید.

نوع اتاق

یکی دیگر از مواردی که می­‌تواند در انتخاب صحیح برای پوشش دیوارها کمک کند؛ نوع اتاق است. اگر اتاقی کوچک دارید، خرید رنگ ساختمان انتخاب مناسب‌تری برای شما خواهد بود. زیرا رنگ کردن دیوار می‌­تواند فضای شما را بزرگتر نشان دهد. البته دقت کنید که به طور کلی استفاده از رنگ­‌های روشن باعث بزرگنمایی فضا می‌­شود. اما اگر از اتاقی بزرگ برخوردار هستید، کاغذ دیواری نیز می­تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

دقت کنید که از کاغذ دیواری در مکان­‌هایی که در معرض رطوبت هستند، استفاده نکنید.

میزان تنوع و طرح

در مورد میزان تنوع و طرح می­‌توان گفت بین کاغذ دیواری و رنگ تفاوت زیادی وجود ندارد. زیرا امروزه رنگ ساختمان در رنگ‌­ها و طرح­‌های گوناگون وجود دارد که اگر بتوانید تقاشی ماهر را انتخاب کرده و از فروشگاه­‌های معتبر رنگ تهیه نمایید؛ قادر خواهید بود طرح‌­ها و مدل­‌های زیبایی را بر روی دیوار منزلتان ایجاد کنید. همچنین کاغذ دیواری نیز در طرح­‌ها و مدل­‌های مختلفی وجود دارد. به همین دلیل شما می­‌توانید به راحتی رنگ و یا کاغذ دیواری متناسب با فضای خانه تان تهیه کنید.

جمع بندی

در نهایت نمی‌­توان به طور قطعی بین رنگ ساختمانی و کاغذ دیواری یکی را انتخاب کرد. باید با توجه به خواسته‌ه­ای که دارید؛ بهترین گزینه را انتخاب نمایید. همچنین می­‌توانید به صورت تلفیقی از این دو بهره­مند شوید. به این معنا که نیمی از دیوارها کاغذ دیواری و نیمی رنگ باشد.

فروشگاه رنگ جمیل به عنوان مرکزی معتبر در فروش رنگ­‌های ساختمانی و با توجه به تخصص و تجربه خود در انواع رنگ ترافیکی ، می­‌تواند به شما برای انتخاب بهترین نوع رنگ مناسب با فضای منزل­تان و ویژگی­‌هایی که برای پوشش دیوارهای خانه مد نظر دارید؛ کمک نماید. کافیست با شماره­‌های زیر تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی ما پاسخگو پرسش­‌های شما باشند.

جمیل یعنی زیبا و زیبا ساختن هنر ماست

دیدگاه شما درباره این مطلب
خداکرمی در تاریخ 1399/11/24

مطالب مفیدی راجب نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری نوشتید. خسته نباشید

عیاد در تاریخ 1399/11/18

خیلی مطلب خوبی بود ممنون از شما