پاک کردن انواع رنگ‌ها از روی سرامیک

پاک کردن انواع رنگ‌ها از روی سرامیک

29 آذر 1400 0

پاک کردن انواع رنگ‌ها از روی سرامیک

تیم مدیریتی

پاک کردن انواع رنگ‌ها از روی سرامیک

یکی از موضوعاتی که معمولا بعد از رنگ آمیزی با آن رو به رو هستیم، پاک کردن رنگ از روی سطوح بویژه پاک کردن رنگ اکریلیک از روی سرامیک است. بهتر است قبل شروع رنگ کاری در ساختمان با پلاستیک یا پارچه وسایل، پنجره‌ها و کف را بپوشانید اما ممکن است با تمام این مراقبت‌ها ممکن است هنگام رنگ آمیزی، رنگ روی سطوح ریخته شود.

اگر قبل از خشک شدن رنگ برای پاک کردن رنگ روغنی از روی سرامیک اقدام کنید، زودتر پاک می‌شود به عبارتی دیگر هنگامی که رنگ مرطوب است، به آسانی می‌توانید لکه رنگ را پاک کنید و سطوح را پاک کنید.

اما اگر بعد از خشک شدن رنگ قصد پاک کردن آن را داشته باشید، کار شما سخت می‌شود و به حلال رنگ نیاز دارید.

آموزش ویدئویی پاک کردن رنگ از روی سرامیک

 

 پاک کردن رنگ از روی سرامیک

پاك كردن رنگ اكريليك از روی سرامیک

برای پاک کردن رنگ از روی سرامیک و یا از بین بردن رنگ روی موزاییک باید به چند مورد مهم توجه کنید. نوع رنگی که روی سرامیک ریخته شده است، قابل اهمیت هست و مورد بعدی این است که بدون آسیب رساندن به سرامیک به آسانی رنگ را پاک کنید.

کاشی‌های سرامیکی محکم و با دوام هستند. همچنین به پاک کننده‌های شیمیایی بسیار مقاومت می‌کنند. سرامیک‌ها با لعاب‌های متفاوتی تولید می‌شوند برخی از آنان به آسانی خراشیده می‌شوند و لکه رنگ پاک می‌شود.

 

پاک کردن رنگ روغنی و پلاستیک از روی سرامیک

مرحله آخر رنگ آمیزی ساختمان، رنگ آمیزی سقف است. قبل از شروع رنگ کاری، برای راحتی کار بهتر است کف ساختمان را با پلاستیک بپوشانید.

اگر رنگ روی سرامیک ریخت، برای پاک کردن رنگ روی سرامیک در ابتدا با تی لکه رنگ را پاک کنید. رنگ پلاستیک باشد به آسانی لکه رنگ از روی سرامیک پاک می‌شود

اما اگر رنگ روغنی روی سرامیک ریخته شود، برای پاک کردن آن لازم است با کاردک روی سرامیک بکشید تا لکه رنگ روغن از روی سرامیک پاک شود. ممکن است  رنگ روغنی به خوبی با کاردک از روی سرامیک پاک نشود، در این صورت کافی است یک تینر ده هزار روی دستمال بریزید و سریع روی سرامیک  بکشید تا لکه رنگ پاک شود.

کلام آخر

به خاطر داشته باشید که هنگام استفاده از تینر فوری (تینر پاک کننده رنگ)حتما از دستکش استفاده کنید.

در فضایی که تینر فوری استفاده می‌کنید، به تهویه هوا محیط توجه کنید.

دیدگاه شما درباره این مطلب