روش پاک کردن چسب از روی سرامیک | 3 روش اصولی+پاک کردن انواع چسب ها
روش پاک کردن چسب از روی سرامیک | 3 روش اصولی+پاک کردن انواع چسب ها
18 دی 1401 0

روش پاک کردن چسب از روی سرامیک | 3 روش اصولی+پاک کردن انواع چسب ها

تیم مدیریتی

بسیاری از منازل علاقه زیادی به استفاده از موکت در منزل دارند و حتی اگر کفپوش منزل آن ها سرامیک باشد بر روی سرامیک کاملا موکت قرار می دهند و به دلیل فیکس کردن موکت بر روی سرامیک و عدم لغزش و سر خوردن آن از چسب استفاده می کنند. حال اگر قصد جمع کردن موکت  و استفاده از سرامیک را داشته باشند متاسفانه مساله کمی دشوار است زیرا لکه های چسب بر روی سرامیک باقی مانده و ظاهر آن را کاملا تغییر داده.

پس ابتدا لازم است با روش پاک کردن چسب از روی سرامیک بصورت کامل چسب را پاک کنیم تا تمام آثار آن از بین برود و بتوانیم از زیبایی و ظاهر عادی کفپوش خود استفاده کنیم.

روش پاک کردن چسب از روی سنگ

برای پاک کردن چسب از روی سنگ، اگر کفپوش منزل شما سنگی است ابتدا لازم است بدانیم نوع چسب استفاده شده چیست تا متناسب با آن حلال را انتخاب کنید و سپس با استفاده از حلال به راحتی چسب را از روی سنگ پاک می کنیم.

روش پاک کردن چسب از سنگ

اما در برخی موارد شناسایی نوع چسب کار آسانی نمی باشد و لازم است گزینه های دیگری استفاده کنیم، ابتدا با یک سطل آب داغ شروع به پاک کردن چسب می کنیم و پس از نرم شدن چسب با یک شی سخت مانند کاردک چسب ها را از سطح سنگ جدا می کنیم. البته دقت کنید هنگام استفاده از کاردک به سطح زیرین آسیبی وارد نشود و با احتیاط عمل کنید.

اما اگر از چسب های قوی برای چسباندن موکت به سنگ استفاده شده باشد قطعا کاردک کاربردی نمی باشد و نمی توان نتیجه لازم را از آن گرفت؛ پس بهتر است از گزینه های دیگری مانند کفسابی و استفاده از دستگاه های مخصوص استفاده کنید.

روش پاک کردن چسب از روی سرامیک

برای پاک کردن چسب از روی سرامیک روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها به شرح زیر است:

تميز كردن چسب از روي سراميك

روش اول پاک کردن چسب از سرامیک

ابتدا مقداری آب را درون ظرفی ریخته تا به داغ شود، سپس یک پیمانه ماده شوینده و یک پیمانه آمونیاک داخل آب حل کنید، زیرا با استفاده از آمونیاک می توان لکه های بسیار قوی را از بین ببریم. سپس با تبدیل این دو ماده آمونیاک و مواد شوینده می توانید محلول صابونی بدست آورید و با استفاده از آن لکه های سخت را از بین ببرید.

با استفاده از یک برس زبر و ضخیم محلول را بر روی لکه پخش می کنیم و با حرکات رفت و برگشتی برس را روی آن حرکت می دهیم تا لکه چسب کمرنگ و در نهایت پاک شود. لازم است این مراحل را چندبار تکرار کنید تا لکه ها به صورت کامل از بین بروند.

هنگام حمل محلول آمونیاک با دقت این کار را انجام دهید و حتما از دستکش و ماسک برای کار با آن استفاده کنید. پس از از بین بردن کامل لکه های چسب لازم است تمام سطح سرامیک را با استفاده از یک حوله نمدار تمیز کنید تا هیچ اثری از محلول آمونیاک روی آن باقی نماند.

روش دوم از بین بردن چسب از روی سرامیک

نرم کردن چسب با استفاده از آب داغ و حوله یکی از مهمترین روش هایی است که با استفاده از می توانید به آرامی چسب را نرم کرده و سپس از روی سرامیک پاک کنید؛ برای این کار مقداری آب را روی شعله قرار دهید تا کاملا داغ شود و سپس حوله ای را روی سرامیک در محل چسب ها قرار دهید، حالا آب داغ را روی همان بخش حوله بریزید.

گذاشتن حوله به نرم کردن و انتقال بهتر حرارت کمک می کند پس مطمعن شوید که تمام بخش چسب با حوله پوشش داده شده است ، پس از ریختن آب داغ روی حوله چند دقیقه صبر کنید و پس از آن حوله را بردارید و چسب را پاک کنید؛ لازم است این مراحل را چندبار تکرار کنید تا سرامیک به صورت کامل تمیز شود.

کلام آخر

فیکس کردن موکت بر روی سرامیک یا سنگ مشکلات مختلفی از جمله پاک کردن بعد از آن را با خود به همراه دارد که در این مقاله روش پاك كردن چسب از روي سراميك را با راهکارهای مختلف آموختیم که می توانید با این مراحل کاملا چسب را از بین ببرید تا اثری از آن باقی نماند.

تلفن تماس با کارشناسان رنگ جمیل:

۰٩١٢١٤٨٨٥٧۰

 ۰٢١٩١۰١٣٧٥٢

 ۰٢١٢٢۰٩٣۰٤٣

 آدرس: تهران- خیابان آزادی - روبه‌رو استاد معین پلاک ٥٣٥ - طبقه٣- واحد3

دیدگاه شما درباره این مطلب