shape shape

رنگ ترافیکی چیست؟ انواع رنگ ترافیکی | بهترین رنگ ترافیکی

28 آبان 1399

اخبار و مقالات

shape
img
رنگ ترافیکی چیست؟ انواع رنگ ترافیکی | بهترین رنگ ترافیکی

28 آبان 1399

اخبار و مقالات

 رنگ ترافیکی چیست؟تا به حال برایتان سوال پیش آمده رنگ هایی که برای خط کشی و علائم در بزرگراه‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌ها استفاده می‌شود چه رنگی‌هایی هستند که در هر شرایط آب وهوایی و با حجم بالای تررد  خودروها از بین نمی‌روند و آسیبی نمی‌بینند؟ یا اینکه بدانید اجرای رنگ ترافیکی  به چه صورتی انجام می‌شود؟ 

خرید بهترین رنگ ترافیکی 

فیلم اجرای رنگ ترافیکی توسط تیم حرفه‌ای رنگ جمیل

 

 

 

رنگ ترافیکی چیست؟

مهم‌ترین راه ارتباطی جاده و خیابان‌ها می‌باشند که از طریق آن‌ها هر روزه رفت و آمدهای بسیاری صورت می‌گیرد. سالم سازی و بی‌خطربودن راه‌ها اهمیت زیادی دارد برای این کار از علائم راهنمایی رانندگی و خط کشی جاده‌ها و خیابان‌ها استفاده می‌شود تا مسیر درست را به راننده و افراد پیاده نشان داده شود.

برای رسم کردن علائم و خط کشی‌ها روی آسفالت و بتن از رنگ‌های مخصوص به نام رنگ ترافیکی استفاده می‌شود.

نحوه استفاده رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی با توجه به ویژگی و ساختار شیمیایی که دارد برای این کار بسیار مناسب می‌باشد زیرا ماندگاری خیلی خوبی دارد و با رفت و آمدهای زیاد آسیب نمی‌بیند این ویژگی باعث کم شدن هزینه‌ها برای رنگ کردن می‌شود و از همه مهم‌ترسرعت خشک شدن بالایی دارد.

با تحمل و مقاومت فوق العاده‌ایی که دارد در شرایط نامساعد آب وهوایی و شرایط‌های مختلف تغییر نمی‌کند و از بین نمی‌رود.

از دیگر ویژگی‌های رنگ ترافیکی که باعث اهمیت آن شده است چسبندگی، انعطاف پذیری و مقاومت در برابر آب و اصطحکاک می‌باشد.

برای علامت گذاری منطقه، مشخص کردن محدوده، پارکینگ‌ها، راهنمایی و کنترل خودرو ها درمسیر درست و خط کشی بزرگراه و خیابان و غیره از رنگ‌های ترافیکی به کاربرده می رود.

 

برای خرید و اطلاع از قیمت رنگ ترافیکی روی خرید رنگ ترافیکی کلیک کنید

فروش رنگ ترافیکی در تهران

انواع رنگ های ترافیکی

رنگ ترافیکی متناسب با مقصود و شرایط و کاربرد انواع متفاوتی دارد و به 3 گروه تقسیم شده‌اند:

  1. رنگ ترافیکی سرد
  2. رنگ ترافیکی گرم
  3. رنگ ترافیکی چند جزئی

 

رنگ ترافیکی سرد

بخاطر ساختار و اجزای رنگ ترافیکی سرد برای خشک شدن نیاز به دمای بالا نیست. برای خط کشی خیابان داخل و خارج شهر به کار برده می‌شود. ماندگاری این رنگ 6 ماه تا یک سال است و اجرای آن با ماشین خط کشی و دستی نیزانجام می‌شود.

3 نوع رنگ ترافیکی سرد وجود دارد

  1. رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین‌های کلر و کائوچو
  2. رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین‌های آکریلیک ترمو پلاست
  3. رنگ ترافیکی سرد چند جزئی

رنگهای ترافیکی | رنگ آسفالت

رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین‌های کلر و کائوچو

1.رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین ترکیبی آلکید و کلرو کائوچو می‌باشد. زمان خشک شدن بسیار کم و چسبندگی عالی روی سطوح آسفالت و بتن دارد.

تک جزئی تولید می‌شود. استقامت مکانیکی و خواص تیکسوتروپی خوب و مقاومت در برابر آب و بازها از دیگر ویژگی‌های رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین‌های کلر و کائوچو می‌باشد.

 

رنگ ترافیکی سرد برپایه رزین آکریلیک ترموپلاست و پایه حلال و پایه آب ساخته شده است. چسبندگی قوی و سرعت خشک شدن بالا روی سطوح سیمانی دارد. مقاومت این محصول در برابر رطوبت و اسید و باز و آب فوق العاده است.

حین استفاده از رنگ ترافیکی سرد بر پایه رزین آکریلیک ترمو پلاست در محیط های بسته حتما از وسایل ایمنی استفاده کنید. این رنگ باید ازآتش و جرقه دور نگه داشته شود زیرا اشتغال زا می‌باشد و خطر آفرین است.

هنگام استفاده اگر روی پوست یا چشم شما ریخته شد، حتما با آب فراوان بشویید.

 

رنگ ترافیکی چندجزئی برپایه رزین های آکریلیک ترموپلاست است. به دلیل ساختار شیمیایی که دارد هنگام استفاده دمای رنگ بالا می‌رود. رنگ ترافیکی چند جزئی برای رسم خط کشی‌های حاشیه بزرگراه و علائم هشدار و خطوط عابر پیاده استفاده می‌شود.

برای خرید و اطلاع از قیمت رنگ ترافیکی اینجا کلیک کنید

فروش عمده رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی گرم

رنگ ترافیکی گرم برپایه رزین هیدروکربنی و آلکیدی می‌باشد. این محصول با عنوان رنگ ترافیکی گرم ترمو پلاست نیز شناخته می‌شود.

به صورت پودر و جامد تولید شده و قبل از استفاده دمای آن را تا حد مشخصی باید افزایش داد و روی سطح مورد نظر استفاده گردد.

از ویژگی‌های رنگ ترافیکی گرم زمان خشک شدن بسیار کم است و خواص فیزیکی_مکانیکی و مقاومت سایش فوق العاده‌ای دارد و می‌توان در ضخامت بالا استفاده شود به همین خاطر در مسیرهای پر رفت و آمد مانند اتوبان و بزرگ راه ها اجرا می‌شود.

برخی عوامل مانند زنجیر چرخ در زمستان، روغن ریزی (مخصوصا در رنگ های ترافیکی گرم) و زیر سازی نامناسب آسفالت موجب ماندگاری کمتر رنگ ترافیکی می‌شود.

 

اجرای رنگ ترافیکی در تهران

از علائم راهنمایی رانندگی در خیابان‌ها و جاده‌ها برای راهنمایی و اطلاع رسانی به راننده و عابر پیاده استفاده می‌شود. علامت‌ها استاندارد سازی شده و یکنواخت هستند تا از اشتباه و سردرگمی افراد جلوگیری شود.

این علائم برای رساندن اطلاعات مختلف مانند مسیریابی، ایمن سازی و غیره استفاده می‌شود. یکی از اهداف اجرای رنگ ترافیکی مرتب حرکت کردن وسایل نقلیه و عابر پیاده است.

خطوط سفید جاده‌ها را خطوط مکانیکی-غیر مکانیکی یا موقتی می‌نامند. خطوط سفید مسیرهایی که در یک راستا هستند را از هم جدا می‌کنند.

خطوط زرد ترافیکی مسیر‌هایی که مخالف هم حرکت می‌کنند را از هم جدا می‌کند. راننده باید سمت راست خطوط زرد حرکت کند.

کارخانه‌ی رنگ جمیل یکی از بهترین اجرا کننده‌های رنگ ترافیکی در تمام ایران می باشد.

برای اجرای رنگ ترافیکی می‌توانید با شماره‌های 021 2209304309121488570 تماس بگیرید.

قیمت اجرای رنگ ترافیکی در تهران| رنگ جمیل 

نحوه استفاده رنگ ترافیکی

 

اجرای رنگ ترافیکی برای رسم خطوط و علائم معمولا از دستگاه‌ها و تجهیزات علامت گذاری صورت می‌گیرد.

عمده ترین فعالیت شرکت هومن شیمی فام، اجرای رنگ ترافیکی در سطح شهر و جاده‌ها در کشور است.

خط کشی‌ها و علامت‌های خیابان متناسب با موقعیت، سرعت و عملکرد عابر پیاده است. خط‌های جدا کننده برای معین کردن محل خطرساز یا نزدیک شدن به خطر استفاده می‌شود.

انواع خط کشی‌‌ها مانند خط کشی محوری، خط کشی خطوط عرضی، رسم علائم ترافیکی، رسم خط پارک ماشین، ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس و رسم هاشور و سطوح خاص را شرکت هومن شیمی فام با بیش از ده سال تجربه انجام می‌دهد.

خط کشی محورهای طولانی و ناپیوسته (جداکننده)

خط کشی این محورها بسیار حائز اهمیت است زیرا یکی از اصلی ترین عامل بی‌خطر کردن مسیر و ایمن سازی جاده است. شرکت هومن شیمی فام در پروژه‌های خط کشی محوری با شهرداری و اداره کل راه و ترابری کشور همکاری داشته است و خدمات زیادی ارائه داده است.

با رنگ آمیزی زیبا به خیابان هایتان انرژی بخشید

خط کشی و اجرا رنگ ترافیکی سرد

 

برای رسم علائم ترافیکی و خط کشی خیابان‌ها می‌توان از رنگ ترافیکی سرد (رنگ تک جزئی) استفاده کرد.

حین اجرا رنگ ترافیکی با توجه به خواسته کارفرما پروژه می‌توان از دانه‌های شیشه‌ای به کار برد. از رنگ ترافیکی سرد به عنوان خط کشی محور در خارج از شهر استفاده می‌شود. وقتی برای خط کشی محور استفاده می‌شود، با ضخامت استاندارد اجرا می‌شود تا ماندگاری بهتری داشته باشد.

طریقه اجرای رنگ ترافیکی در تهران| رنگ جمیل

خط کشی رنگ گرم و انواع آن چیست

رنگ گرم بصورت پودری بوده و در اثر اعمال حرارت 200 درجه سانتیگراد توسط دستگاه های پیش گرم کن تبدیل به رنگ مایع شده و سپس به دستگاه خط کشی رنگ گرم انتقال  بر روی زمین اعمال میگردد و به محض پاشش روی زمین سرد شده و جامد می گردد، این نوع رنگ ها ماندگاری و دوام بالایی دارند.

انواع رنگ گرم و خط کشی آن به سه صورت، اسپری، اسکرید و استکروژن می باشد که متفاوت از همدیگر هستند.

هر متر خط کشی بصورت اسکرید با عرض15 سانتی متر حدود 800 گرم رنگ استفاده می شود و ضخامت حدود 1200 الی 3000 میکرون بدست می آید.

خط کشی بصورت اکستروژن شبیه اسکرید می باشد که بصورت منقطع و به اندازه های 5سانتی متر خالی صورت می پذیرد. 

از خط کشی اکستروژن(لرزاننده) در خط کشی کنار اتوبان ها و بزرگراه ها برای هشدار به راننده استفاده می گردد.

قبل از اعمال رنگ گرم پرایمر مخصوص رنگ گرم اعمال می گردد و سپس خط کشی رنگ گرم صورت می پذیرد.

شرکت هومن شیمی فام(رنگ جمیل) آماده ارائه انواع خدمات خط کشی با رنگ گرم می باشد برای استعلام قیمت رنگ ترافیک و مشاوره با ما تماس بگیرید.

ماده سیاه رنگی که برای هموارسازی جاده ها استفاده میشود

خط کشی و اجرا رنگ ترافیکی گرم در تهران

 

با اجرا رنگ ترافیکی گرم با توجه به روش اجرا و ضخامت رنگ، طول عمر متفاوتی دارد. هنگام اجرای رنگ ترافیکی گرم می‌توانید از دانه‌های شفاف استفاده کنید.

دوام رنگ گرم با اجرا روش اسپری و ضخامت رنگ هزارو پانصد میکرون باشد، یک سال و شش ماه می‌باشد.

اجرای رنگ گرم با روش اکستروژن و ضخامت شش هزار میکرون، ماندگاری سه سال دارد. در روش اسکرید و ضخامت سه هزار میکرون، دوام رنگ ترافیکی سه سال است.

خط کشی و اجرا رنگ ترافیکی دو جزئی

 

ویژگی که باعث تفاوت این رنگ با دیگر رنگ‌ها می‌شود این است که می‌توان بعد از اجرا لاک ضد جرم روی خط کشی‌ها زده شود که باعث افزایش طول عمر رنگ ترافیکی می‌شود.

هنگام اجرا رنگ ترافیکی دو جزئی می‌توانید از دانه‌های شفاف استفاده کنید. اجرای رنگ دو جزئی با روش اسکرید و ضخامت سه هزار میکرون، دوام و ماندگاری سه ساله دارد.

ماندگاری رنگ ترافیکی دو جزئی با اجرا روش اسپری و ضخامت رنگ دو هزار میکرون، یک سال و شش ماه است.

شماره برای اجرای رنگ ترافیکی در تهران| رنگ جمیل

نکات ایمنی اجرای رنگ ترافیکی

 

حین اجرا رنگ ترافیکی گازهایی پخش می‌شود که بهتر است شما آن گاز را تنفس نکنید. اگر در محیط بسته رنگ کاری انجام می‌شود مانند پارکینگ‌ها حتما به فکر تهویه هوا محیط باشید.

استفاده از وسایل ایمنی مانند کلاه، دستکش، ماسک و غیره برای انجام کار لازم است.

 

کارخانه‌ی رنگ جمیل یکی از بهترین اجرا کننده‌های رنگ ترافیکی در تمام ایران می باشد.

برای اجرای رنگ ترافیکی می‌توانید با شماره‌های 021 2209304309121488570 تماس بگیرید.

 

حلال رنگ ترافیکی چیست؟

 

برای استفاده از رنگ‌های ترافیکی در بیشتر اوقات از حلال ترافیکی استفاده می‌شود.

حلال برای رنگ ترافیکی چند جزئی و رنگ ترافیکی سرد و رنگ سرد کلروکائوچو به کار می‌رود. شرکت تولید کننده رنگ تعیین می‌کند که کدام حلال با کدام رنگ مخلوط و استفاد شود.

برای رنگ‌های ترافیکی فقط باید از تینر مخصوص رنگ ترافیکی استفاده کرد زیرا ممکن است حلال‌های دیگر با این رنگ سازگاری نداشته باشند و نتیجه برعکس دهد.

تینر رنگ ترافیکی قدرت فراری بالایی دارد و با دیگر حلال‌ها متفاوت است. حلال رنگ ترافیکی مایع است و برای رقیق کردن رنگ به کاربرده  می‌شود. تینرهای معمولی خیلی ارزان‌تر از این تینر هستند.

برای هر رنگ از تینر مخصوص آن رنگ باید استفاده شود. اگر به جای استفاده از تینر مخصوص از بنزین و تینرفوری استفاده کنید، باعث پوسیدگی و از بین رفتن رنگ بعد از اجرا می‌شود.

 

خلاصه کلام

اجرای رنگ ترافیکی از 4 روش انجام می‌شودروش دستی، روش اسپری، روش اسکرید و روش اکستروژن می‌باشند. هر کدام از این روش‌ها ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند.

روش دستی یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها است که با غلطک و کاردک صورت می‌گیرد. اما دیگر روش ها با تجهیزات و ماشین آلات خاص کار رسم خطوط و خط کشی را انجام می‌دهند.

ماشین دستگاه خط کشی

جمیل یعنی زیبا و زیبا ساختن هنر ماست

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
avatar

omid

رنگ ترافیکی چیست ؟ این همون رنگ ترافیکی جاده هست؟

08 فروردین 1400

مدیریت

بعله منظور از رنگ ترافیکی همون رنگ ترافیکی جاده است

avatar

سعید

روش های اجرای رنگ ترافیکی شرکت جمیل به چه صورت هست؟

25 اسفند 1399

مدیریت

اجرای رنگ ترافیکی توسط شرکت رنگ جمیل با دستگاه های مکانیزه انجام میشود.

avatar

جلوخانی

سلام ما برای رنگ دیوار و کف کشتارگاه دام نیاز به رنگی داریم که در مقابل شستشو و ضربه مقارم باشد

30 بهمن 1399

مدیریت

شما باید از رنگ های صنعتی استفاده کنید،رنگ اپوکسی برای کف استفاده میشود و رنگ مقامی هست خرید رنگ صنعتی انواع رنگ صنعتی

avatar

پورسامانی

من هیچ اطلاعاتی درمورد رنگ ترافیکی و رنگ ترافیکی سرد نداشتم. متنتون عالی بود

23 بهمن 1399

مدیریت

خوشحالم مقاله رنگ ترافیکی براتون کاربردی بوده

avatar

Naseri

رنگ ترافیکی جمیل رو میشه از طریق سایت خریداری کرد؟

14 بهمن 1399

avatar

Samira

محتواتون درمورد رنگ ترافیکی خیلی جالب بود

08 بهمن 1399

avatar

کیوان

یکی از بهترین رنگ های ترافیکی ک خریدم رنگ جمیل بوده ، دمتون گرم حرف ندارید

28 دی 1399

avatar

وحید

این شرکت خدمات و اجرای رنگ ترافیکی هم انجام میده؟

20 دی 1399

avatar

صمد

کاش بیشتر درمورد رنگ ترافیکی توضیح میدادین. چون رنگ ترافیکی مباحث گسترده ای داره

11 دی 1399

ارسال دیدگاه