معرفی 6 نوع رنگ‌ پودری و کاربرد آن‌ها | انواع رنگ پودری

معرفی 6 نوع رنگ‌ پودری و کاربرد آن‌ها | انواع رنگ پودری

01 خرداد 1400 126

معرفی 6 نوع رنگ‌ پودری و کاربرد آن‌ها | انواع رنگ پودری

تیم مدیریتی

معرفی 6 نوع رنگ‌ پودری و کاربرد آن‌ها

 

رنگ‌های پودری: همه‌ی ما تا حدودی با رنگ‌های مایع آشنا هستیم، حتی اگر خودمان تا به حال کار رنگ‌آمیزی را انجام نداده باشیم. اما امروز قرار است با رنگ‌های پودری آشنا شویم. برای رنگ‌آمیزی سطح با رنگ‌های پودری نیز همانند رنگ‌های مایع نیاز است که سطح به خوبی صاف شده و از چربی یا اجرام دیگر پاک شود. رنگ‌های پودری در عرصه‌ی صنعت مرغوب‌ترین نوع رنگ هستند. رنگ‌های کوره‌ای ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از رنگ‌های مایع متمایز کرده است، پس برای تصمیم‌گیری در خصوص استفاده یا عدم استفاده از رنگ‌های پودری این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

انواع رنگ پودری

انواع رنگ پودری

رنگ‌های پودری انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

 

رنگ‌های پودری ورنی بیشتر برای زیباتر کردن سطح و ایجاد یک لایه‌ی مقاومتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، که در اکثر موارد بی‌رنگ هستند و البته گاهی رنگ هم دارند. رنگ‌های پودری ورنی برای استفاده در ظروف تفلون، مبلمان فلزی و چراغ خودرو کاربرد بیشتری دارند.

رنگ‌های پودری صاف را می‌توان پر کاربردترین نوع در میان رنگ‌های پودری به شمار آورد که برای رنگ‌آمیزی صنعتی و لوازم تزیینی از آن‌ها استفاده می‌شود.

 

ما بیشتر رنگ‌های پودری سنباده‌ای را در صنعت مبل‌سازی فلزی، قطعات کامپیوتری و تجهیزات برقی مشاهده می‌کنیم. رنگ‌های سنباده‌ای خود به دو دسته‌ی سنباده‌ای ریز و درشت تقسیم می‌شوند، با توجه به سطح مورد نظر و سلیقه‌ی خود می‌توانید نوع مناسب‌تر را انتخاب کنید.

 

رنگ‌های پودری متالیک به علت ویژگی‌هایی که دارند بیشتر در صنایع دکوراتیو فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های این نوع رنگ می‌توان به ثبات رنگ بالا، حتی بعد از بازیافت اشاره کرد. چسبندگی بالا در در رنگ‌های پودری متالیک است که آن را از دیگر انواع رنگ‌های پودری متمایز کرده است.

یکی دیگز از انواع رنگ‌های پودری، رنگ چکشی است. بیشترین کاربرد رنگ‌های پودری چکشی استفاده از آن‌ها برای رنگ‌آمیزی سطوحی است که سطحی ناصاف دارند، زیرا از میان ویژگی‌های این نوع رنگ، پوشاندن ناهمواری‌های سطح، آن را از دیگر انواع رنگ‌های پودری متمایز می‌کند. استفاده از رنگ‌های پودری چکشی برای قطعات و ابزارهایی که در معرض رطوبت هوا قرار نمی‌گیرند مناسب‌تر است.

 

 

رنگ‌های دکورال که به آن‌ها رنگ‌های طرح چوب و سنگ نیز اطلاق می‌شود، پس از رنگ‌آمیزی یک لایه رنگ بدون طرح روی سطح ایجاد می‌شود و پس از پخته شدن در کوره با استفاده از یک سری دستگاه‌های خاص طرح مورد نظر بر روی سطح ایجاد می‌شود. استفاده از این نوع رنگ‌ها بیشتر در کابینت‌سازی و صنایع پروفیل آلومینیوم دیده می‌شود.

مزایاو معایب رنگ‌های پودری

 رنگ‌های پودری تفاوت‌های زیادی با رنگ‌های مایع دارند. همین امر سبب شده است در برخی موارد رنگ‌های مایع استفاده شود و در برخی موارد انتخابی جز رنگ‌های پودری نداشته باشیم. در این بخش به مزایا و معایب رنگ‌های پودری می‌چردازیم.

 

مزایای رنگ‌های پوری

رنگ‌های پودری کاملا جامد هستند و هیچ حلالی ندارند، همین موضوع باعث شده این نوع رنگ‌ها در دسته‌ی رنگ‌های دوست با محیط زیست قرار گیرند. این نوع رنگ‌ها هم در مرحله‌ی تولید ایمن هستند و خطری برای سلامت کارکنان ایجاد نمی‌کنند و هم در مرحله‌ی اجرای رنگ‌‌آمیزی بی‌خطر هستند. بدیهی است که خطر آتش‌سوزی نیز در این نوع رنگ‌ها به علت نبود حلال از بین‌ می‌رود.

 

در قسمت قبل انواع رنگ‌های پودری را معرفی کردیم، در واقع یکی از مزایای رنگ‌های پودری همین تنوع بالایی است که می‌تواند انواع سلیقه‌ها را پوشش دهد. رنگ‌های مایع در مقایسه بسیار محدودتر هستند.

 

تجهیزاتی که در رنگ‌آمیزی رنگ‌های پودری مورد استفاده قرار می‌گیرند به گونه‌ای هستند که آن قسمت از رنگ‌های پودری که به سطح نچسبیده‌اند قابلیت برگشت به تجهیزات، و استفاده‌ی مجدد را دارند. این ویژگی رنگ‌های پودری نیز اثبات دیگر بر این موضوع است که رنگ‌های پودری هیچ مشکلی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کنند.  

 

ایجاد یک لایه رنگ با مقاومت بسیار بالاتر نسبت به رنگ‌های مایع، از دیگر مواردی است که افراد بسیاری را به سمت این نوع رنگ‌ها می‌کشاند. البته با توجه به سطحی که قرار است رنگ‌آمیزی شود.

از آنجایی که رنگ‌های پودری جامد هستند، هیچ نگرانی بابت شره شدن رنگ در هنگام رنگ‌آمیزی با ضخامت بالا وجود ندارد، یکی از مشکلات رنگ‌های مایع به جا گذاشتن اثر رد به صورت شره بر روی سطح است. به خصوص زمانی که بخواهیم سطح رنگ ضخامت بیشتری داشته باشد. در رنگ‌آمیزی درب و پنجره‌های فلزی توسط رنگ‌های مایع یکی از عمده مشکلات همین شره شدن رنگ است که با استفاده از رنگ‌های پودری این مشکل مرتفع می‌شود.

 

معایب رنگ‌های پودری

 

فرایند تولید رنگ‌های پودری به صورتی انجام می‌گیرد که پس از تولید رنگ امکان ترکیب دو یا چند رنگ برای ما وجود ندارد، چیزی که در رنگ‌های مایع تنوع بالایی از طیف رنگ را برای ما ایجاد می‌کرد.

رنگ‌های پودری جامد از ذرات رنگی تشکیل شده‌اند، همین موضوع باعث می‌شود که یک حداقل لایه‌ای در رنگ‌آمیزی با این روش روی سطح ایجاد شود. در رنگ‌های مایع ما می‌توانیم رنگ‌هایی با ضخامت 10 میکرون داشته باشیم چیزی که در رنگ‌های پودری حداقل 25 میکرون است.

روند رنگ‌آمیزی با رنگ‌های پودری به صورتی است که امکان رنگ‌آمیزی فقط در محل مخصوصی که تجهیزات در آن وجود دارند ممکن است. به همین دلیل امکان رنگ‌آمیزی قطعات بزرگی که خیلی قابلیت جا به جایی ندارند، همچون کشتی، توسط رنگ‌های پودری فراهم نیست.

 

به دلیل نیاز کوره‌هایی که دمای بالای 180 درجه ایجاد کنند، استفاده از رنگ‌های پودری به سادگی رنگ‌های مایع نیست. این عامل باعث می‌شود در رنگ‌آمیزی سطوح مختلف ساختمان نیز نتوان از رنگ‌های پودری استفاده کرد.

 

از آنجایی که پس از رنگ‌آمیزی سطح باید تا 180 درجه حرارت ببیند، همچنین روش اجرای مراحل رنگ‌آمیزی، استفاده از رنگ‌های پودری فقط در رنگ‌آمیزی فلزات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ‌های پودری با وجود کیفیت بالایی که دارند، هزینه‌ی بالایی را نیز بر شما تحمیل می‌کنند. با توجه به نیاز تجهیزات و همچنین کوره که تنها راه خشک کردن رنگ مورد استفاده است، می‌توان گفت که رنگ‌آمیزی با رنگ‌های پودری هزینه‌بر است. در مواردی لازم است تجهیزات ویژه تنها برای یک قطعه تهیه کرد. شاید این مورد را نیز بتوان از دیگر معایب رنگ‌های پودری یا کوره‌ای دانست. اما به هر حال هزینه‌ی اولیه‌ای که متحمل شدید شما از هزینه‌های اضافی در آینده خلاص می‌کند.

 

همان‌طور که گفته شد مراحل آماده سازی سطح برای رنگ‌آمیزی با رنگ‌های پودری و مایع یکسان است، پس پیش از هر کاری باید سطح مورد نظر را از چربی و دیگر اجرام پاک کرد.

با ریختن رنگ پودری در تفنگ رنگ‌پاش یا پاشش عملیات باردار شدن رنگ توسط جریان الکتریسیته انجام خواهد شد. رنگ پودری از طریق تفنگ پاشش با فشار هوا بر روی سطح پرتاب می‌شود.

در مرحله‌ی بعد لازم است تا رنگ بر روی سطح تثبیت شود، و این همان مرحله‌ای است که ما را نیازمند به کوره می‌کند. قطعات رنگ‌آمیزی شده به مدت 13 دقیقه با حرارت 200 درجه‌ی سانتیگراد حرارت می‌بینند تا رنگ بر روی سطح یک‌دست و ثابت شود.

کلام آخر

رنگ‌آمیزی با استفاده از پودرهای رنگی به غلطک یا قلم‌مو و خیلی از ابزارهایی رنگ‌آمیزی ساختمان نیاز ندارد. هر کدام از انواع رنگ‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد که شما باید با توجه به سطحی که قصد رنگ‌آمیزی آن را دارید باید  مناسب‌ترین نوع را انتخاب کنید.

تولید کننده رنگ 

پیشنهادی:

خرید رنگ ساختمانی

دیدگاه شما درباره این مطلب
Donaldusash در تاریخ 1401/05/27

diflucan pill otc diflucan tablet uk https://wellbutrin.best/# wellbutrin australia cost where can i buy wellbutrin online 250 mg wellbutrin

Robertimmab در تاریخ 1401/05/26

https://valtrex.icu/# valtrex cream cost

DeshawnFus در تاریخ 1401/05/26

wellbutrin 450 tablet 2018 wellbutrin

RalphToomy در تاریخ 1401/05/26

https://ventolin.tech/# buy ventolin over the counter with paypal

Squibly در تاریخ 1401/05/25

Cephalexin And Mao Inhibitors buy ivermectin

Squibly در تاریخ 1401/05/24

buy stromectol for humans in tijuana Antidepressant Drug Philippines

ThomasDweli در تاریخ 1401/05/24

https://medrxfast.com/# discount prescription drugs

Larrysax در تاریخ 1401/05/24

buy canadian drugs comfortis without vet prescription https://medrxfast.com/# buy prescription drugs online meds online without doctor prescription pet antibiotics without vet prescription

DustinMib در تاریخ 1401/05/23

https://medrxfast.com/# buy prescription drugs from canada cheap

Darrelllal در تاریخ 1401/05/23

canadian drugs best canadian pharmacy online https://medrxfast.com/# buy prescription drugs without doctor

Larrysax در تاریخ 1401/05/22

ed meds online without prescription or membership best non prescription ed pills https://medrxfast.com/# pet antibiotics without vet prescription tadalafil without a doctor's prescription canadian drugs

DavidTip در تاریخ 1401/05/22

cvs prescription prices without insurance amoxicillin without a doctor's prescription

DustinMib در تاریخ 1401/05/22

https://medrxfast.com/# non prescription erection pills

ThomasDweli در تاریخ 1401/05/21

https://medrxfast.com/# the canadian drugstore

DustinMib در تاریخ 1401/05/21

https://medrxfast.com/# pet meds without vet prescription

Larrysax در تاریخ 1401/05/21

ed meds online without prescription or membership online canadian pharmacy https://medrxfast.com/# sildenafil without a doctor's prescription canada ed drugs canadian drugs

Larrysax در تاریخ 1401/05/19

best ed pills non prescription canadian online drugstore https://medrxfast.com/# non prescription ed pills buy prescription drugs without doctor buy prescription drugs from india

DustinMib در تاریخ 1401/05/19

https://medrxfast.com/# non prescription erection pills

ThomasDweli در تاریخ 1401/05/18

https://medrxfast.com/# anti fungal pills without prescription

DustinMib در تاریخ 1401/05/18

https://medrxfast.com/# meds online without doctor prescription

DavidTip در تاریخ 1401/05/17

pet antibiotics without vet prescription prescription drugs online without doctor

Larrysax در تاریخ 1401/05/16

buy prescription drugs without doctor prescription drugs online without https://medrxfast.com/# non prescription ed drugs prescription drugs online without doctor online prescription for ed meds

Darrelllal در تاریخ 1401/05/16

comfortis without vet prescription buy anti biotics without prescription https://medrxfast.com/# amoxicillin without a doctor's prescription

DustinMib در تاریخ 1401/05/15

https://medrxfast.com/# canadian pharmacy online

ThomasDweli در تاریخ 1401/05/15

https://medrxfast.com/# ed prescription drugs

Larrysax در تاریخ 1401/05/15

canadian online drugstore non prescription ed pills https://medrxfast.com/# the canadian drugstore ed meds online without prescription or membership dog antibiotics without vet prescription

DavidTip در تاریخ 1401/05/14

mexican pharmacy without prescription non prescription ed pills

DustinMib در تاریخ 1401/05/14

https://medrxfast.com/# prescription drugs without prior prescription

DustinMib در تاریخ 1401/05/12

https://medrxfast.com/# canadian drug prices

Donniecrope در تاریخ 1401/05/12

best erectile dysfunction pills dysfunction erectile https://drugsbestprice.com/# ed tablets ed medications comparison best pills for ed

WilliamEvokE در تاریخ 1401/05/12

https://drugsbestprice.com/# cure ed

GerardCalge در تاریخ 1401/05/11

https://drugsbestprice.com/# ed men

Michaelpaulk در تاریخ 1401/05/11

buy prescription drugs online legally shots for ed

Donniecrope در تاریخ 1401/05/10

top ed pills ed meds online without doctor prescription https://drugsbestprice.com/# treatment for erectile dysfunction ed help best medication for ed

GerardCalge در تاریخ 1401/05/10

https://drugsbestprice.com/# online prescription for ed meds

Careylog در تاریخ 1401/05/09

ivermectin and cancer ivermectin for eczema

Jeffreyacilk در تاریخ 1401/05/09

https://stromectolbestprice.com/# ivermectin tablets 6 mg

OscarAluff در تاریخ 1401/05/08

buy ivermectin tablets can i buy ivermectin over the counter http://stromectolbestprice.com/# how to use ivermectin pour on for cattle cost of ivermectin cream where can i buy ivermectin tablets

GeorgeRef در تاریخ 1401/05/08

https://stromectolbestprice.com/# can you use ivermectin on cats

Careylog در تاریخ 1401/05/07

is ivermax the same as ivermectin stromectol dosage for humans

Jeffreyacilk در تاریخ 1401/05/07

https://stromectolbestprice.com/# ivermectin for snake mites

ThomasUniNe در تاریخ 1401/05/07

https://erectionpills.shop/# top erection pills

Georgeelume در تاریخ 1401/05/06

https://onlinepharmacy.men/# non prescription medicine pharmacy

Geraldsweap در تاریخ 1401/05/06

best otc ed pills top erection pills

Earnestcoore در تاریخ 1401/05/06

erectile dysfunction drugs gnc ed pills

Keithmucky در تاریخ 1401/05/06

canadian drug prices prescription drugs online

Pieffluex در تاریخ 1401/05/06

Priligy In New York cialis and viagra sales Cephalexin Dose Morning Night

ThomasUniNe در تاریخ 1401/05/05

https://canadiandrugs.best/# prescription drugs canada buy online

Geraldsweap در تاریخ 1401/05/05

ed pills comparison otc ed pills

Georgeelume در تاریخ 1401/05/05

https://allpharm.store/# Viagra with Duloxetine

Pieffluex در تاریخ 1401/05/05

Levitra Malaga Cialis

Geraldsweap در تاریخ 1401/05/04

ed drugs compared best pill for ed

ThomasUniNe در تاریخ 1401/05/04

https://allpharm.store/# legit online pharmacy

Georgeelume در تاریخ 1401/05/03

https://canadiandrugs.best/# non prescription ed pills

Matthewjinly در تاریخ 1401/05/03

https://onlinepharmacy.men/# the pharmacy

Keithmucky در تاریخ 1401/05/03

Benicar Septra

Earnestcoore در تاریخ 1401/05/02

pharmaceuticals online australia legitimate canadian mail order pharmacy

Geraldsweap در تاریخ 1401/05/02

top erection pills the best ed pills

ThomasUniNe در تاریخ 1401/05/02

https://erectionpills.shop/# treatments for ed

Georgeelume در تاریخ 1401/05/02

https://canadiandrugs.best/# pain medications without a prescription

Geraldsweap در تاریخ 1401/05/01

drugs for ed ed meds

ThomasUniNe در تاریخ 1401/04/31

https://onlinepharmacy.men/# rx pharmacy no prescription

Georgeelume در تاریخ 1401/04/31

https://allpharm.store/# п»їCialis Professional

Geraldsweap در تاریخ 1401/04/30
ArthurRhync در تاریخ 1401/04/30

https://pharmacyizi.com/# ed medications online

LarryMug در تاریخ 1401/04/29

https://pharmacyizi.com/# how to cure ed naturally

SteveClego در تاریخ 1401/04/29

medicine for ed canadian drug prices

ArthurRhync در تاریخ 1401/04/28

https://pharmacyizi.com/# natural remedies for ed problems

Richardmak در تاریخ 1401/04/28

buy prescription drugs online erectyle disfunction

LarryMug در تاریخ 1401/04/28

https://pharmacyizi.com/# causes of ed

Douglasinise در تاریخ 1401/04/27

https://pharmacyizi.com/# canadian online pharmacy

SteveClego در تاریخ 1401/04/27

cheap medication online medications

ArthurRhync در تاریخ 1401/04/27

https://pharmacyizi.com/# homeopathic remedies for ed

LarryMug در تاریخ 1401/04/26

https://pharmacyizi.com/# drug store online

SteveClego در تاریخ 1401/04/26

treating ed natural treatments for ed

ArthurRhync در تاریخ 1401/04/25

https://pharmacyizi.com/# comfortis without vet prescription

LarryMug در تاریخ 1401/04/25

https://pharmacyizi.com/# best ed solution

Phillipsop در تاریخ 1401/04/24

ivermectin for maggots in dogs ivermectin child dose

Allanvic در تاریخ 1401/04/23

https://stromectoltrust.com/# stromectol

Robertopeada در تاریخ 1401/04/23

stromectol 12 mg tablets stromectol for humans for sale

JamesTusiA در تاریخ 1401/04/23

https://stromectoltrust.com/# stromectol 3 mg tablets price

Phillipsop در تاریخ 1401/04/22

order stromectol over the counter stromectol for humans for sale

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/21

generic ivermectin stromectol 3mg tablets https://drugsonline.store/# best natural ed treatment clomid 100mg for sale clomid 50mg where to buy

StevenMap در تاریخ 1401/04/21

https://drugsonline.store/# ed pills that work

Darrellwreno در تاریخ 1401/04/21

order stromectol over the counter stromectol

StevenMap در تاریخ 1401/04/20

https://edpills.best/# ed remedies

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/20

ivermectin cream cost stromectol australia https://clomidonline.icu/# clomid coupon buy stromectol canada buy stromectol

Darrellwreno در تاریخ 1401/04/19

generic ivermectin stromectol

DavidUnsut در تاریخ 1401/04/19

https://doxycyclineonline.store/# purchase doxycycline

DanielSmips در تاریخ 1401/04/19

generic clomid for sale clomid coupon

StevenMap در تاریخ 1401/04/19

https://drugsonline.store/# ed drugs over the counter

Danieldup در تاریخ 1401/04/18

buy clomid mastercard clomid for sale

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/18

stromectol 12 mg tablets stromectol 3mg tablets https://clomidonline.icu/# clomid stromectol for sale stromectol for sale

Darrellwreno در تاریخ 1401/04/18

clomid coupon clomid online uk

StevenMap در تاریخ 1401/04/17

https://clomidonline.icu/# cheap clomid

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/17

doxycycline tablets cost cheap doxycycline https://stromectol.life/# stromectol 12 mg tablets cheap doxycycline purchase doxycycline

DanielSmips در تاریخ 1401/04/16

clomid nz prescription clomid for sale

Darrellwreno در تاریخ 1401/04/16

cheap erectile dysfunction top ed drugs

StevenMap در تاریخ 1401/04/16

https://stromectol.life/# stromectol for sale

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/14

canadian drugs cat antibiotics without pet prescription https://gabapentin.icu/# buy brand neurontin ciprofloxacin over the counter buy cipro cheap

Michealaneni در تاریخ 1401/04/14

top ed drugs cures for ed

Isiahhok در تاریخ 1401/04/14

cipro pharmacy purchase cipro

Andrewbic در تاریخ 1401/04/14

amoxicillin without a doctor's prescription ed meds online without doctor prescription https://erectionpills.best/# cure ed neurontin 300 mg tablet cost of neurontin 600 mg

Isiahhok در تاریخ 1401/04/13

canadian online drugstore pet meds without vet prescription canada

RobertSib در تاریخ 1401/04/12

https://cipro.best/# buy ciprofloxacin

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/11

ed medications online cheap erectile dysfunction pill https://erectionpills.best/# gnc ed pills buy ciprofloxacin over the counter buy cipro online without prescription

Michealaneni در تاریخ 1401/04/11

how to get prescription drugs without doctor prescription drugs without prior prescription

RobertSib در تاریخ 1401/04/11

https://gabapentin.icu/# neurontin 800 mg

GeorgeWaYpe در تاریخ 1401/04/10

https://gabapentin.icu/# neurontin price uk

ThomasAboni در تاریخ 1401/04/10

buy diflucan online uk diflucan 150 mg https://diflucan.icu/# where to get diflucan over the counter buy ciprofloxacin cipro

RobertSib در تاریخ 1401/04/09

https://diflucan.icu/# diflucan fluconazole

Isiahhok در تاریخ 1401/04/09
Andrewbic در تاریخ 1401/04/09

over the counter diflucan 150 can you buy diflucan over the counter in mexico https://withoutprescription.store/# pet antibiotics without vet prescription cipro online no prescription in the usa cipro 500mg best prices

Brandonrok در تاریخ 1401/03/28

where can i buy viagra over the counter sildenafil 20 mg

Michaelcem در تاریخ 1401/03/28

viagra over the counter mexican viagra

Brandonrok در تاریخ 1401/03/27

viagra 100mg price viagra pills

JamisonSof در تاریخ 1401/03/27

where to buy viagra order viagra online https://sildenafilmg.shop/# best place to buy viagra online viagra coupons 75% off viagra from canada

Michaelcem در تاریخ 1401/03/26

viagra shop 100mg viagra

Cameronsmuri در تاریخ 1401/03/21

pet meds without vet prescription online canadian drugstore

Stevensoate در تاریخ 1401/03/21

https://drwithoutdoctorprescription.online/# prescription drugs

ThomasBen در تاریخ 1401/03/21

pain meds online without doctor prescription comfortis without vet prescription

Cameronsmuri در تاریخ 1401/03/20

comfortis without vet prescription buy prescription drugs without doctor

Ivermopy در تاریخ 1401/03/16
Chesternot در تاریخ 1401/03/16

https://stromectolgf.online/# ivermectin lotion for lice

StromSen در تاریخ 1401/03/15

ivermectin australia ivermectin usa price

Ralphknors در تاریخ 1401/03/15

cheapest generic cialis australia how much is cialis without insurance?