shape shape

روانشناسی رنگ قرمز در لباس | تاثیر رنگ قرمز+ ترند 2024

11 اردیبهشت 1402

اخبار و مقالات

shape
img
روانشناسی رنگ قرمز در لباس | تاثیر رنگ قرمز+ ترند 2024

11 اردیبهشت 1402

اخبار و مقالات

اگر شما هم از طرفداران رنگ قرمز در لباس هستید بهتره روانشناسی رنگ قرمز در لباس رو هم بدونید، قرمز رنگ صمیمی و عشقه که میتونه هیجانات شما را برانگیخته کنه امـا در عین حال که رنگی گرم و صمیمیه استفاده نامناسب و بیش از اندازه اون میتونه شمارو عصبی و استرسی کنه! بله هرچیزی اگه بهترین هم باشه زیاده روی در اون تاثیرات منفی داره.

پس اگر می خوای از تاثیرات مثبت رنگ قرمز استفاده کنی و با ست کردن این رنگ به درستی بتونی استایل زیبایی برای خودت بسازی و در عین حال جذاب باشی حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باش زیرا علاوه بر نکات و روانشاسی رنگ قرمز در پوشاک می تونید بهترین نوع استایل رو برای خودتون بچینید تا یک فرد خاص و بی نظیر به نظر برسین. در مطالب قبل در رابطه با روانشناسی رنگ قهوه ای در لباس و همچنین روانشناسی رنگ زرد در لباس صحبت کردیم و با خصوصیات افرادی که این رنگ را برای لباس های خود انتخاب می کنند نیز به صورت کامل آشنا شدیم 

استفاده از رنگ قرمز در لباس

طراحان لباس اغلب برای ست کردن رنگ لباس ها در کنار یکدیگر به ترکیب صحیح رنگ ها بر اساس نظریه های روانشاسی توجه می کنند، از این رو برای رنگی مانند قرمز که تا این اندازه نیز جذاب است و چشم ها را به خود خیره می کند حتما باید بدانیم چرا و چگونه از آن استفاده کنیم تا لباس ها زیباتر به نظر برسند.

رنگ قرمز با تحریک احساسات سطح انرژی را افزایش داده و می تواند شخصیت شما را شاد و بشاش نشان دهد...

روانشناسی رنگ قرمز در لباس

تاثیر رنگ قرمز در لباس

شاید قرمز رنگ مورد علاقه شما باشد و اغلب لباس های خود را به این رنگ خریداری کنید که نشان از شادابی روحیه شما و بالا بودن سطح انرژی شما است امــا قطعا انتخاب لباس های یکدست قرمز برای هر مکانی مناسب نمی باشد یا استفاده از رنگ قرمز برای هر لباسی جلوه یکسانی نداشته باشد.

به عنوان مثال یک پیراهن زنانه قرمز را با یک کت رسمی قرمز مقایسه کنید آیا به نظر شما هر دو به یک اندازه جلوه و زیبایی دارد؟! شاید از نظر طرفداران رنگ قرمز بله هر دو به یک اندازه زیبا به نظر برسد امـــا با توجه به آنچه تجربه می گوید کت مردانه لباسی رسمی می باشد که اغلب با رنگ های خنثی جلوه بهتری خواهد داشت امــا در برخی شرایط خاص استفاده از رنگ های خاص نیز می تواند آن را زیباتر کند اما طبق نظر بیش از 80 درصد افراد انتخاب رنگ قرمز برای پیراهن زنانه پسندیده تر و زیباتر از کت مردانه قرمز است...

پس علاوه بر نظر شخصی انتخاب رنگ بر اساس روانشناسی رنگ ها و استفاده از آن در مکان درست در نهایت نتیجه را بسیار جذاب تر می کند...

قرمز نماد چیست؟

طراحان مختلف قرمز را به نمادهای مختلفی می شناسند که رایج ترین نظریه ها قرمز را نماد هیاهو، عشق، اشتیاق و گاهی نیز نماد خشم و حرارت است، در برخی نمادها نیز قرمز به عنوان علامتی جهت نمایش خطر می باشد. امــا تناقض عجیبی که در استفاده از این رنگ ها وجود دارد در شرایطی می تواند اشتیاق دهنده باشد و در مواردی استفاده از آن بازدارنده است و همین مساله استفاده از آن را به حد زیادی رواج داده است؛ حتما خودروهای لاکچری و گران قیمت را به رنگ قرمز دیده اید، یا در لباس های افراد ثرتمند نیز در اغلب موارد ردی از رنگ قرمز مشاهده می شود که نشان از موفقیت مالی و ثروت است.

انتخاب رنگ قرمز برای لباس

همانطو که پیش تر اشاره کردیم رنگ قرمز برای برخی افراد به عنوان پایه ثبت لباس های کمد است که بیشتر لباس هایشان را به این رنگ انتخاب می کنند؛ قرمز در لباس ها به عنوان تحریک کننده عشق، هیاهو شناخته می شود که می تواند احساس شور و هیجان زیادی در فرد ایجاد کند.

از طرفی افراد یگر اسن رنگ را به عنوان نمادی از کینه ورزی، خشم و بی منطقی می دانند هرچند که تمام نظریه ها نمی تواند 100درصد درست و قطعی باشد اما بهتر است رنگ ها را با احتیاط استفاده کنیم و به روانشناسی رنگ در لباس اهمیت دهیم بخصوص روانشناسی رنگ قرمز برای لباس ها که رنگی پرطرفدار به حساب می آید.

تاثیر انتخاب رنگ قرمز برای لباس

استفاده از رنگ قرمز برای لباس چه نتیجه ای دارد؟

در یک ملاقات رسمی، عاشقانه یا دوستانه اولین چیزی که به چشم می آید لباس و رنگ لباس است تا حدی می توان لباس و انتخاب رنگ بندی لباس شخص را نشان از روحیه و خلق و قوی او دانست. علاوه براین در صورتی که برای لباس های خود رنگ لباس انتخاب می کنید قطعا علاوه بر تاثیراتی که بر روحیه خود شخص دارد می تواند اطرافیان و محیط افراد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

قرمز رنگی گرم است که می تواند در هر جمعی نگاه ها را به سمت شما برگرداند، رنگی گرم و خودنما که استفاده از آن در لباس ها افراد را سرزنده و جسور نشان می دهد، بنابراین اگر نمی خواهید افراد اطراف شما روی لباس پوشیدن و ظاهر شما تمرکز کنند این رنگ را انتخاب نکنید زیرا در 90 درصد موارد این رنگ خیره کننده است .

چگونه رنگ قرمز را در لباس هماهنگ کنیم؟

ست کردن رنگ لباس در سنین مختلف متفاوت است، قطعا سلیقه یک فرد 14 ساله برای ست کردن رنگ قرمز با سلیقه فردی 45 ساله تفاوت دارد، امــا به صورت کلی قرار دادن رنگ های کنار یکدیگر به روش های مختلفی امکان پذیر است؛ به عنوان مثال استفاده از رنگ قرمز در کنار یک رنگ مشابه مانند نارنجی می تواند تنالیته زیبایی از رنگ ها در کنار یکدیگر تشکیل دهد؛ روش دیگر استفاده از رنگ متضاد و ترکیب رنگ قرمز با آن است که می توانید هارمونی زیبایی از رنگ ها د رکنار یکدیگر ایجاد کنید. یکی از رنگ های متضاد رنگ قرمز، سبز تیره است که برای استفاده از آن می توانید بخشی کمتر در لباس های خود را به رنگ سبز انتخاب کنید.

اما اگر می خواهید رنگ قرمز شما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد بهترین روش برای ست کردن رنگ قرمز در لباس استفاده از آن کنار یک رنگ مرده مانند رنگ های خاکستری یا طوسی است که می تواند تاثیرگذاری رنگ قرمز را دوچندان کند.

روانشناسی رنگ قرمز در لباس و تاثیرات این رنگ در روحیات

برخی از روانشناسان معتقدند افرادی که رنگ قرمز را در دسته بندی لباس های خود قرار می دهند و علاقه خاصی به این رنگ دارند در دسته افراد سخت کوش و قدرتمند هستند که انرژی آن ها تمام نشدنی است؛ این افراد به عنوان مدیرانی قوی و حکم فرما هستند که خواستار اولویت و ارجحیت می باشند و قدرت انتقاد پذیری آن ها به شدت پایین است. افرادی که رنگ قرمز را برای لباس های خود انتخاب می کنند می توانند به عنوان رهبرانی با درایت بالا در یم تیم حضور داشته باشند.

آیا روانشاسی رنگ قرمز برای ساختمان نیز مانند لباس است؟

شاید برای شما نیز بوجود آمده است که انتخاب رنگ قرمز برای رنگ آمیزی ساختمان نیز همان تاثیر رنگ بر روی لباس دارد یا خیر؟ رنگ اتاق خواب و ساختمان ها نیز تا حد زیادی در روحیات شخص تاثیر گذار است اما دکوراسیون منزل شما نیز در انتخاب رنگ تاثیرگذار است. بهه عنوان مثال در صورتی که رنگ اتاق خواب خود را به رنگ قرمز انتخاب کنید هیجان و سطح انرژی شما همواره بالا است و قطعا در روال کار و زندگی روزمره شما نیز بی تاثیر نمی باشد.

برای خرید انواع رنگ ساختمانی و رنگ قرمز می توانید از مجموعه رنگ جمیل خرید خود را انجام دهید، همچنین جهت انتخاب رنگ و بررسی تفاوت های انواع رنگ روغنی یا آکریلیک و... می توانید از کارشناسان مجموعه رنگ جمیل راهنمایی دریافت کنید.

کلام آخر

انتخاب رنگ لباس از جمله مواردی است که شخصیت فرد را نشان می دهد، برخی افراد تمایل زیادی به رنگ های خنثی و تیره دارند که اگر چند جلسه با آن ها صحبت کنید متوجه می شوید این افراد تا حدی آرام و درونگرا هستند، به همین ترتیب است که روانشناسی رنگ قرمز در لباس نیز می تواند نشان دهنده شخصیتی گرم، پرهیجان، کمی خشن و پرشور است، هیچ چیزی جلودارنده این افراد نیست، در صورتی که شما نیز از جمله افراد عاقمند به رنگ قرمز هستید که اغلب لباس های شما قرمز رنگ است تبریک می گوییم چون شما یک مدیر واقعی هستید و در شرایط بهترین و عاقلانه ترین تصمیم را می گیرید.

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه