روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون
روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون
16 اردیبهشت 1402 0

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون

تیم مدیریتی

رنگ زرد رنگی که با استفاده از آن در منزل گویی خورشید را به خانه آورده ایم! این رنگ به عنوان بوجود آورنده شادی معرفی می شود و در هر فضایی که استفاده شود روشنی را به همراه دارد اما چگونه می توانیم رنگ زرد را دکوراسیون کنیم و روانشناسی رنگ زرد در کوراسیون چیست؟ سوالاتی از این قبیل می توانند در استفاده رنگ ها راهنمای خوبی باشند تا بتوانیم به بهترین حالت ممکن منزل خود را دکوراسیون کنیم.

قبل از هرچیزی اگر می خواهید با روانشناسی رنگ زرد در لباس نیز آشنا شوید می توانید از مقاله های وبلاگ سایت جمیل استفاده کنید که یک مرجع مناسبی برای معرفی و آموزش استفاده از انواع رنگ روغنی، رنگ های آکریلیک و... می باشد.

خواص رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

حتما تا کنون توجه کرده اید در صورتی که ساعاتی از روز را در یک اتاق به رنگ قرمز می گذرانید دارای انرژی بالایی هستید که این احساس و انرژی را پس از گذراندن همان مقدار زمان در اتاق یاسی رنگ نخواهید داشت، به نظر شما دلیل آن چیست آیا رنگ ها واقعا انرژی دارند؟

بله این مساله تا حد زیادی از نظر علمی ثابت شده است و می توان گفت با استفاده از رنگ ها می توان فضای منزل خود و به تبع روحیه و احساسات خود را تحت تاثیر قرار دهید. از این رو برخی روانشناسان رنگ زرد را نماد خوشبینی، اشتیاق، اعتماد به نفس و عزت نفس می دانند و باور دارند این رنگ می تواند ذهن افراد را تحت تاثیر قرار دهد و همواره اکتیو نگه دارد.

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد برای بخش های مختلفی از ساختمان قابل استفاده است اما حتما باید به فضایی که این رنگ را استفاده می کنید توجه کنید و متناسب با همان بخش دکوراسیون کنید. به عنوان مثال دکوراسیون اتاق خواب با رنگ زرد قطعا متفاوت است دکوراسیون پذیرایی با رنگ زرد است و به تبع تاثیرات آن نیز با یکدیگر فرق دارد.

روانشناسی رنگ زرد برای اتاق خواب

انتخاب دکوراسیون و رنگ مناسب برای اتاق خواب از جمله موارد مهمی است که می تواند زندگی هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد؛ به عنوان مثال در صورتی که رنگ فضای اتاق نامناسب باشد یا تجهیزاتی که برای اتاق خواب استفاده می کنید به درستی انتخاب و چیدمان نشود در نهایت باعث بوجود آمدن اختلال در خواب شبانه روزی افراد می شود.

بنابراین بهتر است برای انتخاب چیدمان، رنگ آمیزی و رنگ غالب در اتاق خواب توجه ویژه ای داشته باشید. رنگ زرد از جمله رنگ هایی است که استفاده از آن برای اتاق خواب نیز پر استفاده می باشد و استفاده از این رنگ در اتاق خواب باعث سرحالی و شادابی می شود.

استفاده از رنگ زرد برای بخشی از دیوارها همراه با رنگ های خنثی مانند طوسی، خاکستری یا سفید می تواند ترکیب جذابی ایجاد کند. به عنوان مثال دو دیوار از اتاق خواب را به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید و دو دیوار دیگر را به رنگ زرد، حال تخت و آبازور اتاق را در کنار دیوار سفید رنگ قرار دهید و سپس یک لامپ به رنگ زرد نیز بر روی آن نصب کنید تا ترکیبی از زرد و سفید ایجاد شود و زیبایی آن را چند برابر افزایش دهید.

بنابراین برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون می توانید از پرده های اتاق، سرامیک، پارکت یا موکت کف اتاق خواب، رنگ دیوار، کاغذ دیواری، تابلوهای رنگارنگ، لوستر و لامپ های رنگی و... نیز کمک بگیرید تا در نهایت دکوراسیون اتاق خواب شما آنچنان که باید زیبا شود و تاثیر رواشناسی مثبتی داشته باشد.

تاثیرات رنگ زرد در فنگ شویی

امروزه علم جدید به نام فنگ شویی پرده دکوراسیون و تاثیرات آن بر زندگی افراد نیز ز مشاهده شده است  که در آن رنگ زرد را عنصر آتش و به وجود آورنده جریان های مثبت در محیط میداند بنابراین با استفاده از رنگ زرد می توانید احساس گرما و سلامت را در محیط را به وجود آورید. استفاده از رنگ زرد کمرنگ که به خردلی مایل است ست تا زرد کمرنگ که به لیمویی رنگ شبیه ست می تواند طیف رنگی زیبایی را در منزل شما و در دکوراسیون ایجاد کند .

استفاده از رنگ زرد در  دکوراسیون پذیرایی

اغلب رنگ طلایی ، یشمی ، بنفش از جمله رنگهایی هستند که برای پذیرایی استفاده شده و به عنوان رنگ های سلطنتی شناخته می شوند   اما امروزه با روی کار آمدن رنگ ها و چیدمان های مدرن استفاده از رنگ زرد بیشتر از هر زمانی به چشم می آیدکه با ترکیب رنگ زرد همراه با رنگ مشکی، خاکستری، سرمه ای و رنگ هایی در این زمینه می توان فضایی لوکس درخور یک پذیرایی به وجود آورد.

رنگ‌های مکمل زرد در دکوراسیون

استفاده از رنگ ها تا اندازه مهم است که می تواند فضای اتاق خواب ، پذیرایی و...  را به صورت کلی تغییر دهد از این رو برای استفاده از رنگ زرد بهتر است مکمل های رنگ زرد را به خوبی بشناسیم و بتوانیم از آنها در دکوراسیون به نحو احسنت استفاده کنیم تا نتیجه آن فضای زیبا و دلنشین باشد که در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشیم.  از این رو در ادامه برخی از مکمل های رنگ زرد که می تواند جلوه بیشتری به این رنگ بدهد را با هم بررسی می کنیم.

 

دیدگاه شما درباره این مطلب