shape shape

7 اشتباه رایج در رنگ آمیزی ساختمان

19 بهمن 1399

اخبار و مقالات

shape
img
7 اشتباه رایج در رنگ آمیزی ساختمان

19 بهمن 1399

اخبار و مقالات

اشتباهات رایج در رنگ آمیزی ساختمان
رنگ آمیزی ساختمان بخشی از طراحی و تزئینات داخلی یک ساختمان است و این رنگ آمیزی باعث تغییر و تحول در محیط شما می‌شود. نقاشی ساختمان در ظاهر کار راحت و آسانی به نظر می‌رسد. در صورتی که این کار از انتخاب رنگ ساختمانی گرفته تا شرایط کار تخصص و مهارت خاصی دارد که راعایت نکردن این اصول موجب بروز اشتباهاتی در رنگ آمیزی ساختمان می‌شود و نتیجه کار مطلوب نیست. در این مقاله راجب اشتباهات رایج رنگ آمیزی ساختمان که باعث می‌شود، نقاشی ساختمان خوب از آب در نیاید صحبت می‌کنیم.

 خرید اینترنتی رنگ ساختمانی از فروشگاه رنگ جمیل


رنگ آمیزی ساختمان برعکس ظاهر ساده‌ای که دارد، کار اصولی است و هرکسی نمی‌توتند نقاشی ساختمان را به خوبی انجام دهد. شخصی که در این زمینه مهارت دارد و چند سال است در این حرفه کار کرده و تجربه کافی دارد، می‌تواند از اشتباهات رایج در رنگ آمیزی ساختمان جلوگیری کند. ​در ادامه راهکارهای آسانی برای جلوگیری از این اشتباهات گفته شده که با یادگیری و استفاده آن‌ها می‌توانید مانند یک نقاش ساختمان با تجربه و حرفه‌ای کار خود را انجام دهید. نتیجه کار مناسب و با کم‌ترین اشتباه باشد.

خرید اینترنتی رنگ ساختمانی

برای خرید اینترنتی رنگ ساختمانی و دریافت "مشاوره رایگان" با شماره 021 22093043  تماس بگیرید و بهترین رنگ ساختمانی را خریداری نمایید.

رنگ آمیزی ساختمان

 

7 اشتباه در رنگ آمیزی ساختمان

 

1.استفاده از قلم‌مو و غلطک نامناسب

اگر در رنگ آمیزی ساختمان به مشکل برخوردید، اولین چیزی که باید چک شود قلمی است که استفاده می‌کنید. خیلی از افراد برای نقاشی ساختمان به خرید و انتخاب قلم‌مو یا غلطک دقت نمی‌کنند و این مسئله موجب بروز مشکل و نتیجه نامطلوب در رنگ آمیزی ساختمان می‌شود.
برای رنگ آمیزی با رنگ روغنی بهتر است از قلم با موی طبیعی استفاده کنید. برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، قلم با موی مصنوعی مناسب است. این قلم‌مو می‌تواند آب موجود در رنگ را جذب کند و به خوبی رنگ را روی سطح پخش کند.

 در رنگ آمیزی ساختمان بیشتر از غلطک و قلم‌مو استفاده می‌شود. حال این سوال پیش می اید که رنگ آمیزی با قلم‌مو بهتر است یا با غلطک؟

 خرید رنگ ساختمانی با بالاترین کیفیت

2.دقت نکردن به آب و هوای محل کار

یکی از اشتباهات  در رنگ آمیزی ساختمان بی توجه بودن به شرایط آب و هوایی است. آب و هوا در مراحل رنگ آمیزی و نتیجه آن تاثیر گذار است.

رنگ‌ها در هوای گرم ماندگاری ندارد. در هوای سرد رنگ صاف و یکدست خشک نمی‌شود و ترک می‌خورد. رنگ پلاستیک در رطوبت بالا دیر خشک می‌شود.

قبل از استفاده رنگ، اطلاعاتی راجب آن رنگ بدست آورید که در چه درجه حرارتی برای آن رنگ مناسب است. تا در رنگ و نقاشی ساختمان به نتیجه مطلوب برسید.

گاهی لازم است تغییراتی ایجاد کنید یا رنگ آمیزی ساختمان را به روزی دیگر موکول کنید.

 

3.انجام ندادن زیر سازی مناسب

قبل از رنگ آمیزی ساختمان باید سطح را آماده کنید. ترک‌ها و سوراخ‌های سطح کار باعث می‌شود نتیجه کار خوب نشود. به همین خاطر باید بتونه کاری روی سطح انجام شود.

بعضی افراد بعد از ماله کشی سریع رنگ آمیزی ساختمان را شروع می‍کنند، این کار موجب ظاهری نامناسب می‌شود. برای اینکه این اشتباهات رخ ندهد توصیه می‌شود که قبل از رنگ آمیزی ساختمان  حتما از پرایمر رنگی استفاده شود.

 یک نقاش ماهر وقتی بخواهد روی یک رنگ تیره، رنگ روشن بزند، ابتدا بتونه کاری می‌کند تا رنگ تیره پخش نشود و روی نتیجه کار تاثیر نگذارد.  برای رنگ آمیزی چوب هم ابتدا بتونه کاری کنید بعد رنگ اصلی را اعمال کنید. پس می توان گفت شباهت هایی میان رنگ آمیزیچوب و رنگ نقاشی ساختمان وجود دارد.

 خرید رنگ صنعتی باکمترین قیمت روز

4.نوار چسب زمان زیادی روی سطح بماند

همانطور که در مقاله اصول ایمنی در رنگ کاری گفته شد، برای رنگ آمیزی ساختمان به صورت حرفه‌ای برای لبه‌های نازک، خطوط از نوار چسب استفاده می‌شود.

اگر این نوار مدت طولانی روی سطح بماند، هنگام برداشتن موجب پوسته پوسته شدن  رنگ می‌شود.

یک ساعت بعد از تمام شدن رنگ آمیزی ساختمان بهترین زمان برای برداشتن نوار چسب است. اگر بیشتر از یک ساعت شود، سخت جدا می‌شود اما  می‌توانید با یک تیغ لبه نوار را خراش دهید یا  از سشوار استفاده کنید. حرارت باعث نرم شدن نوار شده و شما به آرامی می‌توانید آن را جدا کنید.

 

5.رد قلم‌مو و غلطک روی سطح

یکی دیگر از اشتباهات رنگ آمیزی ساختمان این است که نقاش نتواند جای قلم‌مو و غلطک را از بین ببرد. برای اینکه رد غلطک روی سطح نماند از مایع مخصوص پوشاننده رنگ استفاده می‌شود.

قسمتی که دیوار با به سقف وصل می‌کند برای رنگ آمیزی به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد که جای قلم‌مو نماند بهتر است از غلطک استوانه‌ای یا قلم‌مو باریک استفاده شود. این نکته هنگام نقاشی با قلم مو قابل مشاهده است. اکثر مردم چندین بار قلمو را در رنگ فرو می کنند و آن را روی همان نقطه می کشند. به خصوص زمانی که رنگ در حال خشک شدن است. با این کار آثار قلم روی دیوار باقی می ماند و نتیجه رنگ آمیزی ساختمان شما بی کیفیت خواهد بود.

 

6.توجه نکردن به سمباده کشی

برای نقاشی ساختمان باید سطح را به خوبی سمباده کشی کنید. سمباده کشی به صورت صحیح باعث می‌شود عیوب سطح بر طرف شده و یکدست شود.

پستی و بلندی دیوار از بین می‌رود.  حین سمباده کشی دقت کنید که به دیوار آسیبی نزنید. سمباده کشی موجب می‌شود رنگ یکدست روی سطح اجرا شود و ظاهری مناسب داشته باشد.

 

 درب قوطی رنگ باز بگذارید.7


یکی از اشتباهات رایج در رنگ آمیزی ساختمان، باز گذاشتن درب قوطی رنگ است. اولین دلیل این خطا این است که ممکن است شخصی روی آن پا بگذارد و کل فضا را رنگی کند. دلیل دیگر این است که باز گذاشتن درب قوطی رنگ باعث آلودگی رنگ میشود. بنابراین، بستن قوطی رنگ می تواند رنگ را تمیز نگه دارد. هر چه رنگ شما تمیزتر و با کیفیت تر باشد، نتیجه رنگ آمیزی ساختمان بهتر خواهد بود.

اجرای رنگ آمیزی ساختمان

رنگ و نقاشی ساختمان

یکی از مسائل مهم که در رنگ آمیزی ساختمان باید به آن دقت شود و کمی هم سخت گیری لازم است، انتخاب شخصی است که قصد داریم اجرای رنگ آمیزی ساختمان را به او بسپاریم.

زیرا علاوه بر اهمیت کیفیت رنگ و ابزار مورد استفاده میزان تجربه و مهارت شخص رنگ کارنیز بسیار اهمیت دارد و اگر خلاف این باشد و کار رنگ و نقاشی ساختمان را به شخص بدون تجربه ای واگذار کنیم در نهایت این مساله را نیز به یکی دیگر از مشکلات و اشتباهات در رنگ آمیزی ساختمان تبدیل خواهیم کرد.

 

خرید اینترنتی رنگ ساختمانی

برای خرید اینترنتی رنگ ساختمانی و دریافت "مشاوره رایگان" با شماره 021 22093043  تماس بگیرید و بهترین رنگ ساختمانی را خریداری نمایید.

 

خلاصه کلام

قبل از شروع کار حتما ساختمان را خالی کنید یا روی وسایل را بپوشانید که رنگ روی آن‌ها نریزد. درب و پنجره را حتما با پلاستیک یا پارچه بپوشانید. با این کارها بعد از اتمام رنگ آمیزی ساختمان، محیط تمیز است. با رعایت کردن نکاتی که گفته شد، می‌توانید رنگ آمیزی یک ساختمان را به خوبی انجام دهید. اما دقت کنید هر یک از نکات گفته شده به تنهایی نیز بسیار اهمیت دارد که با نادیده گرفتن آنها ممکن است رنگ و نقاشی ساختمان آنگونه که باید تمیز و زیبا نشود.

 

با رنگ آمیزی زیبا به خانه هایتان انرژی بخشید

 

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه