shape shape

مولتی کالر چیست؟ انواع رنگ مولتی کالر + معایب

15 خرداد 1401

اخبار و مقالات

shape
img
مولتی کالر چیست؟ انواع رنگ مولتی کالر + معایب

15 خرداد 1401

اخبار و مقالات

رنگ مولتی کالر چیست

امروزه رنگ آمیزی ساختمان دارای تنوع وسیعی است و افراد انتخاب های بیشتری برای رنگ مناسب دارند. اینگونه میتوان گفت که برای هر فرد با هر سلیقهای رنگ وجود دارد؛ اما بسیاری از انواع رنگ ها را افراد به خوبی با آن‌ها آشنا نیستند و بنابراین به ناچار به سراغ رنگ ساده می روند اما دریغ از آن‌که می توانند با رنگ های متنوع محیط مورد نظر خود را دو چندان زیبا کنند.

خرید رنگ مولتی کالر از فروشگاه رنگ جمیل

 

سؤالی که بسیار پرسیده می شود رنگ مولتی کالر چیست و سوال هایی پیرامون این مبحث است که در ادامه به معرفی کامل این رنگ می پردازیم. پس با ما همراه باشید تا با نکاتی آشنا شوید که هیچ جای دیگری نمی توانید با جزئیات آن ها را به دست آورید.

 

 

مولتی کالر یعنی چه ؟

برای آنکه بدانیم مولتی کالر یعنی چه، ساده و روان می توان گفت، این رنگ یکی از انواع رنگ های دکوراتیو است که از چند رنگ تشکیل شده و دارای طرحهای مختلفی نیز می باشد، پس ترکیبی از چند رنگ و طرح مختلف بر روی یک سطح را مولتی کالر رنگ می گویند.

استفاده از رنگهای مولتی کالر به دلیل پوشش بالا و همچنین زیبایی که به سطح مورد نظر می دهد در بسیاری از منازل و ادارات دولتی و خصوصی استفاده می شود و همچنین تنوع بالای این سنگ سبب شده تا افراد زیادی به سمت استفاده از آن بروند.

رنگ مولتی کالر چیست

 

انواع رنگ مولتی کالر

همانطور که پیش تر گفته شد انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر تشکیل شده از چند رنگ مختلف است که در مجموع با یکدیگر یک رنگ زیبا را تشکیل می دهند، البته رنگ مولتی کالر که برای یک سطح استفاده می شود دارای یک رنگ زمینه روشن و یا تیره است که پایه رنگ به حساب میآید.

و همچنین رنگدانه ها و رشته های رنگی موجود در این نوع سبب شده تا انواع رنگ های مولتی زیبایی و برجستگی خاصی را به محیط ببخشد.

این نوع رنگ را میتوان در دسته رنگ ها و سبک رنگ آمیزی مدرن دانست که در منازل مسکونی تا محیط های صنعتی قابل استفاده می باشد و به همین دلیل بسیار محبوب شده است برای دیدن .انواع رنگ دیوار مولتی کالر به قسمت فروشگاه سایت جمیل مراجعه کنید

نکته قابل توجه در این نوع رنگ به نسبت دیگر رنگ های موجود در بازار این است که بدون نیاز به حلال و ترکیب های نفتی می توان به راحتی از آن استفاده کرد و به موجب این مزیت قابل استفاده در محیط های مختلف می باشد.

 

 

کاربرد رنگ های مولتی کالر

با توجه به توضیحات قبلی رنگ مولتی کالر در انواع محیط های مختلف قابل اجرا است و به دلیل مقاومت و چسبندگی بالای این رنگ در فضاهایی از جمله مطب پزشک، ساختمان های پر رفت و آمد، هتل ها و دیگر فضاها قابل استفاده می باشد.

با توجه به آن‌که رنگ های مولتی کالر تشکیل شده از چند رنگ و با رنگ های متنوع است، اصولا آن را در یک یا دو دیوار محیط استفاده می کنند تا بتوان زیبایی و جلوه آن را برجسته کنند، اما با این حال در استفاده ی تمام دیوارهای منزل از این رنگ نیز هیچ ممنوعیتی ندارد و باتوجه به سلیقه هر شخص می توان از آن برای رنگ آمیزی استفاده کرد.

 

 

مزایا و معایب رنگ مولتی کالر

با توجه به تمام آن چه از رنگ مولتی کالر گفته شد اما قطعاً هر نوع رنگی دارای مزیت ها و معایبی است که هر شخصی با دانستن آن ها و به تناسب محیط مورد استفاده خود آن رنگ را انتخاب می کند.

مزایا رنگ مولتی کالر

 • گستردگی انتخاب و رنگبندی
 • متمایز بودن به نسبت دیگر رنگ های موجود در بازار
 • عدم جذب گرد و غبار
 • مقاومت بالا نسبت به رطوبت
 • اجرای آسان و بدون ترکیبات نفتی
 • مناسب برای پوشاندن معایب دیوار و یا هر سطح دیگری
 • اجرای سریع و خشک شدن با سرعت بالا

 معایب رنگ مولتی کالر

ابزار خاص جهت رنگ آمیزی

 • با توجه به متفاوت بودن رنگ آمیزی بنابراین به نیروی دارای مهارت نیاز است.
 • بالاتر بودن هزینه های این رنگ در مقایسه با انواع رنگ ها
 • قابلیت شستشو ندارد
 • نیاز به یک مرحله زیر سازی با رنگ های ساده و رایج دارد.

نحوه اجرای رنگ مولتی کالر

معایب رنگ مولتی کالر

دقت کنید با توجه به خاص بودن این رنگ بنابراین رنگ آمیزی آن نیز کار چندان سادهای نمی باشد و نیاز به افراد دارای مهارت است تا بتوانند رنگ آمیزی را انجام دهند، همچنین با توجه به رنگ بندی متفاوت بنابراین رنگ آمیزی با ابزار های رایج امکان پذیر نیست و نیاز به وسیله های مختلفی می باشد.

رنگ آمیزی با دستگاه ایرلس خاصی انجام می گیرد و شخص رنگ کار باید نحوه کار با آن و رنگ آمیزی را بداند و به آن مسلط باشد، زیرا در غیر اینصورت زمان رنگ و غیره را هدر میدهد.

 رنگ مناسب اتاق خواب کوچک چیست؟ اگر به دنبال انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب های با سایز کوچک هستید این مقاله پیشنهاد می شود.

نحوه اجرای این رنگ را در ادامه با هم مرور می کنیم:

1- جهت استفاده از رنگ بر روی فلز ابتدا چک کنید که سطح هیچ زنگ زدگی نداشته باشد و آن گاه سطح را کاملا تمیز و خشک کنید تا عاری از هرگونه غبار و مواد زائد باشد.

2- همانطور که پیش تر گفته شد اجرای این رنگ به زیر سازی و استفاده از رنگ ساده در زیر کار می باشد، زیرسازی رنگ تأثیر بسیار زیادی در رنگ نهایی دارد و میتوان سطحی با پوشانندگی بالا داشته باشیم.

3- پوشاندن و محافظت از وسایل منزل قبل از رنگ آمیزی لازم است؛ زیرا این رنگ با اسپری کردن انجام می شود و احتمال درگیر شدن وسایل منزل بالا است.

4- رنگ آمیزی با دستگاه ایرلس انجام میگیرد.

5- این رنگ بدون بو و بدون نیاز به حلال و ترکیبات نفتی می باشد اما در هر صورت از مواد شیمیایی تشکیل شده و نیاز است تا حد امکان محل دارای تهویه مناسب باشد.

6- مدت زمان خشک شدن رنگ حدوداً سه ساعت است و اگر کاور نهایی مورد رضایت نباشد می توان برای لایه دوم نیز رنگ آمیزی انجام داد.

نکاتی مهم در رابطه با اجرای رنگ مولتی کالر

 • توجه کنید رنگ را قبل از مصرف به خوبی تکان داده و سپس از آن استفاده کنید.
 • در هیچ شرایطی رنگ را با ابزار مخلوط نکنید.
 • رنگ بدون هیچ حلالی مصرف شود.
 • مدت زمان خشک شدن رنگ بین 1 تا 3 روز است.
 • رنگ های مولتی کالر بر خلاف رنگ های دیگر تعمیر بسیار سختی دارد.

کلام آخر

سالها میگذرد اما افراد زیادی برای رنگ آمیزی منزل خود مستقیم به سراغ رنگهای ساده و یکدست می روند اما اگر رنگ های جدید و خاص را انتخاب کنند شاید دیگر به سراغ رنگهای ساده نروند و انتخاب آن ها تغییر کند.

یکی از رنگ های خاص مولتی کالر است که در این مقاله کاملاً برای شما عزیزان توضیح دادیم که رنگ مولتی کالر چیست و همچنین انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر را در ادامه آوردیم. اگر سوالی برای شما به وجود آمده می توانید از قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا تمامی ابهامات و پرسش های شما عزیزان را در این رابطه پاسخ دهیم.

چگونه چوب را رنگ سفید کنیم؟ اگر به دنبال سفید کردن و تغییر رنگ چوب هستید این مقاله را از دست ندهید

همچنین جهت تهیه رنگ و مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره های زیر از کارشناسان ﺷﺮﮐﺖ ﻫﻮﻣﻦ ﺷﯿﻤﯽ ﻓﺎم (رﻧﮓ ﺟﻤﯿﻞ) راهنمایی بگیرید.


09121488570

02122093043

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه