shape shape

بهترین رنگ برای نمای ساختمان چیست؟

29 اسفند 1402

اخبار و مقالات

shape
img
بهترین رنگ برای نمای ساختمان چیست؟

29 اسفند 1402

اخبار و مقالات

یکی از عناصری که در پروژه های نوسازی ساختمان بسیار استفاده می شود، رنگ است. رنگ نما در ساختمان اهمیت زیادی دارد زیرا تغییرات چشمگیری در نمای کلی آن ایجاد می کند. در واقع رنگ نما اولین چیزی است که توجه افراد را به ساختمان جلب می کند. البته رنگ نما علاوه بر تاثیر در ظاهر ساختمان، از جنبه های دیگری نیز حائز اهمیت است. این رنگ برای ساختمان نقش حفاظتی دارد و آن را از شرایط جوی در امان نگه می دارد. هر یک از پدیده های طبیعی مانند باران، برف، باد و آتش می تواند نمای ساختمان را از بین ببرد اما با وجود رنگ، این امر کمتر اتفاق می افتد.

به دلیل اهمیت زیاد رنگ در نمای ساختمان، مجموعه ما موضوع جدیدترین مقاله خود را بهترین رنگ برای نمای ساختمان انتخاب کرده است، بنابراین حتما تا آخر مقاله همراه ما باشید.

 

بهترین رنگ برای نمای ساختمان چیست؟

 

بهترین رنگ برای نمای ساختمان چیست؟

انتخاب بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان اهمیت زیادی دارد زیرا این رنگ تاثیر بسزایی در برداشت اولیه بازدیدکنندگان از ساختمان دارد. بدون شک انتخاب رنگ مناسبی که بتواند جلوه خاصی به ساختمان بدهد و تا سال ها ماندگاری داشته باشد، یکی از مهمترین مسائل در ساخت و ساز امروزی است. این مسئله برای افرادی که دستی در ساخت و ساز دارند و می خواهند واحدهای ساختمانی خود را به بهترین شکل ممکن به فروش برسانند نیز اهمیت بالایی دارد. دقت داشته باشید که در بیشتر مواقع، خریداران ملک ابتدا نمای ساختمان را می بینند و زمانی که نما را دوست داشتند به داخل ساختمان می روند.

حتی اگر فقط به دنبال تغییر رنگ قدیمی نمای ساختمان خود هستید، باز هم باید بهترین رنگ را برای این کار انتخاب و خریداری کنید. به طور کل رنگ های مختلفی از برندهای متفاوت در بازار وجود دارند که هر کدام با توجه به مواد به کار رفته در ساخت شان، برای ساختمان های مخصوصی مناسب هستند. این مسئله انتخاب برند یا مدلی مناسب به عنوان بهترین رنگ را کمی سخت می کند. به طور کل رنگ های مناسب و با کیفیت دارای ویژگی هایی هستند که ما در این مقاله به بررسی آنها پرداخته ایم.

 

جدیدترین و بهترین رنگ برای نمای ساختمان

اکثر برج ها و ساختمان های بلند و مسکونی، سیمانی هستند و بسیاری از افراد نمای سیمانی را به سنگ و ... ترجیح می دهند که این مسئله هم از نظر فنی و هم از نظر مالی قابل درک است. سیمان از نظر فنی اساس هر اقدام لازم برای نمای ساختمان است اما اکثر خانه های شیک و امروزی دارای نمای سنگ یا رنگ نما هستند که زیبایی ساختمان را چندین برابر می کند. اکثر افرادی که به سراغ تغییر رنگ نمای ساختمان خود می روند، به دنبال انتخاب جدیدترین و بهترین رنگ برای ساختمان خود هستند. به طور کل انتخاب مدل خاصی از رنگ به سلیقه شما بستگی دارد اما اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره مدل رنگ های معروف این روزها هستند، باید به شما بگویم که در حال حاضر رنگ های نانو از محبوب ترین رنگ ها در بازار است.

رنگ های نانو از جدیدترین رنگ ها برای رنگ آمیزی نمای ساختمان هستند. حتما نام نانو فناوری را بارها شنیده اید و شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که نانو فناوری چه مزیت ها و قابلیت های جدیدی به محصول قبلی اضافه می کند. به طور کل نانو فناوری باعث پیشرفت محصولات می شود. رنگ‌ نماهای ساختمی نیز با فناوری نانو پیشرفته‌تر شده‌اند و اکنون به ‌عنوان جدیدترین محصولات برای نمای ساختمان در بازار شناخته می شوند. رنگ های نانو خاصیت ضدآب و ضد گرد و غبار هستند، بنابراین پس از گذشت مدتی استفاده هیچ اثری از دود، گرد و غبار، باران و رطوبت در نما دیده نمی شود. این مسئله باعث می شود تا زیبایی ساختمان پس از گذشت چندین سال حفظ شود و از خرج هزینه های اضافی جلوگیری می کند.

 

ویژگی های رنگ برای نمای ساختمان

جذابیت بیرونی ساختمان یکی از مسائل مهمی است که ارزش ساختمان را تعیین می کند و بر این ارزش می افزاید. استفاده از بهترین رنگ برای نمای ساختمان یکی از راه های خاص تر جلوه دادن ساختمان است. همچنین انتخاب رنگ مناسب می تواند برخی از عیب های بیرونی ساختمان را از بین ببرد.

علاوه بر این، رنگ نما تاثیر بسزایی در جلوگیری از پوسیدگی و از بین رفتن مصالح ساختمان دارد. در واقع رنگ می تواند از آسیبی که رطوبت به مصالح ساختمانی می زند، جلوگیری کند. در واقع می توان گفت که رنگ نه تنها ظاهری جذاب و منحصر به فرد به ساختمان می بخشد، بلکه به عنوان یک عایق عمل می کند و از بروز مشکلات و هزینه ها در سال های آینده جلوگیری می کند. از جمله ویژگی هایی که بهترین رنگ برای نمای ساختمان دارای آن هست، عبارتند از:

 • مقاومت منحصر به فرد در برابر عوامل محیطی

 • طول عمر بالا (بین 15 تا 20 سال)

 • قابل استفاده به عنوان عایق رطوبتی و حرارتی

 • انعطاف پذیر و مقاوم در برابر ترک خوردگی

 • قابلیت استفاده بر روی نماهای قدیمی و جدید

 • دارای ضخامت مناسب (بیش از 1000 میکرون)

 

اهمیت انتخاب بهترین رنگ برای نمای ساختمان

در میان بسیاری از عناصر و مصالح ساختمانی، رنگ موثرترین و در عین حال ارزانترین راه برای زیباسازی نما است. علاوه بر طراحی و معماری ساختمان، آنچه در نگاه اول به چشم بازدید کننده می آید و نظر او را جلب می کند، رنگ نمای ساختمان و زیبایی آن است. استفاده از رنگ مناسب در نمای ساختمان یکی از راه های ایجاد آسایش بصری و در عین حال روشی مناسب برای جلب توجه بازدیدکنندگان است.

رنگ نما نه تنها روش مناسبی برای جلب کردن نظر خریداران است، بلکه آن ساختمان را نسبت به باقی خانه ها برجسته تر می کند. رنگ ها مطمئناً درک بصری همه ساختمان ها را در یک منطقه یا اطراف آن تغییر می دهند. یکی از شناخته شده ترین مناطقی که ساختمان ها در آن پر از نماهای رنگارنگ هستند، جاده پورتوبلو در لندن است که به عنوان یک جاذبه محبوب در انگلستان شناخته می شود. از دلایل اهمیت انتخاب بهترین رنگ برای نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاثیر بالا بر روی قیمت و جلب رضایت مشتری هنگام فروش

 • تاثیر بر خریدار برای فروش سریع ملک

 • افزایش چندین برابر زیبایی خانه

 • افزایش طول عمر نما و مقاومت در برابر عوامل محیطی مثل آب و هوا و.....

 • جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی

 

نکات مهم پیش از خرید رنگ نما

انتخاب رنگ نما با بهترین کیفیت هم برای زیبایی و هم برای محافظت در برابر عوامل محیطی اقدام بسیار مهمی است. عوامل متعددی در انتخاب مناسب ترین رنگ برای ساختمان نقش دارند که در هنگام خرید باید به آنها توجه زیادی شود. یکی از مهم ترین نکات، نوع متریالی است که نمای ساختمان شما از آن ساخته شده است. دوام بالا و مقاوم در برابر عوامل محیطی یکی دیگر از مواردی است که در هنگام خرید رنگ باید در نظر گرفته شود. سطوح خارجی ساختمان همیشه در معرض شرایط نامناسب جوی مانند نور خورشید، برف و باران و تغییرات دما هستند. انتخاب یک رنگ بادوام می تواند این عناصر را بدون فرسوده شدن و از بین رفتن در طول زمان تحمل کند. در واقع شما باید به دنبال خرید رنگ هایی باشید که در برابر آب و هوا مقاوم هستند و ماندگاری بالایی دارند.

مقاومت رنگ در برابر اشعه فرابنفش به ویژه در مناطقی که نور شدید خورشید دارند، بسیار مهم است. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه فرابنفش می تواند باعث محو شدن رنگ ها و تخریب ساختاری سطوح شود. انتخاب رنگ نما با مقاومت در برابر اشعه فرابنفش به حفظ تازگی رنگ ها کمک می کند و مهمتر از همه از مصالح داخلی نیز در برابر آسیب ها محافظت می کند. آب و هوای محل زندگی شما نیز تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مناسب دارد. در محیط های با رطوبت بالا، انتخاب رنگی که در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد، بسیار مهم است. برخی از رنگ نماها دارای افزودنی های ضد رسوب هستند که از رشد کپک روی دیوار جلوگیری می کنند و ظاهری تمیز و سالم ایجاد می کنند. البته این ویژگی ها تا حدودی روی قیمت رنگ نما نیز موثر هستند.

جدیدترین و بهترین رنگ برای نمای ساختمان

نتیجه گیری

انتخاب رنگ نمای مناسب برای تغییر ظاهر ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است. یک انتخاب درست در اولین جهت، نیاز شما به خرج هزینه های اضافی را کاهش می دهد زیرا دیگر نیازی نیست که شما پس از گذشت یک الی دو سال به تمدید رنگ ها بپردازید. علاوه بر این، زیبایی بیرونی ساختمان هنگام فروش آن می تواند تاثیر بالایی در جلب نظر مشتری داشته باشد. بنابراین حتما در انتخاب رنگ نما برای ساختمان خود، توجه زیادی به خرج دهید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

رنگ ساختمانی جمیل از جمله رنگ های با کیفیت بالا است که می توانید برای رنگ آمیزی رنگ ساختمان، انواع دیوار، سقف و... از آن استفاده کنید تا در نهایت بتوانید زیبایی و تاثیر رنگ را در محیط مشاهده کنید.

 

 

تلفن تماس با کارشناسان رنگ جمیل:

 

۰٩١٢١٤٨٨٥٧۰

 ۰٢١٩١۰١٣٧٥٢

 ۰٢١٢٢۰٩٣۰٤٣

 

 آدرس: تهران- خیابان آزادی - روبه‌رو استاد معین پلاک ٥٣٥ - طبقه٣- واحد3

 

 

خرید رنگ ساختمانی از جمله موارد مهمی است که در نهایت تاثیر بسزایی در روحیه افراد دارد، از این رو در صورتی که قصد خرید رنگ دارید حتما لازم است نکات مهمی را قبل از خرید در نظر بگیرید تا بتوانید با خرید زیباترین رنگ ساختمان و بهترین رنگ از زیبایی آن لذت ببرید.

 

 

سوالات متداول

1-جدیدترین رنگ نمای ساختمان در بازار چیست؟

رنگ های نانو از جدیدترین و مورد استفاده ترین رنگ نماها موجود در بازار هستند.

2-آیا آب و هوا می توانند در انتخاب رنگ نما اثرگذار باشد؟

بله، توجه به شرایط آب و هوایی هنگام خرید رنگ نما اهمیت زیادی دارد.

3-حداکثر طول عمر رنگ نماها چقدر است؟

15 الی 20 سال حداکثر طول عمر رنگ نماهای باکیفیت است.

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه