shape shape

آیا رنگ پلاستیک قابل شستشو است؟

14 فروردین 1403

اخبار و مقالات

shape
img
آیا رنگ پلاستیک قابل شستشو است؟

14 فروردین 1403

اخبار و مقالات

رنگ‌ها کاربرد زیادی در زندگی ما دارند و جزو مواد پوششی محبوب محسوب می‌شوند که انواع مختلفی دارند. رنگ پلاستیک نیز به دلیل پوشش دهی مناسب و قیمت مقرون به صرفه یکی از رنگ‌های محبوب و پر استفاده است. اما رنگ پلاستیک رنگی حساس به آب و رطوبت شناخته می‌شود و برای بهره‌مندی از همه مزایای این نوع رنگ، بهتر است که رنگ پلاستیک قابل شستشو تهیه شود. رنگ پلاستیک قابل شستشو با فرمولاسیون و ترکیباتی که دارد مقاومت بیشتری در برابر آب و رطوبت دارد. با این وجود بهتر است که از رنگ پلاستیک قابل شستشو نیز در محیط‌های خاصی استفاده شود و بهترین نوع رنگ پلاستیک قابل شستشو تهیه شود. برای آشنایی بیشتر با رنگ پلاستیک قابل شستشو و انواع آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطلب پاک کردن انواع رنگ نیز می تواند در این زمینه اطلاعات مفیدی به شما بدهد.

 

رنگ پلاستیک قابل شستشو

 

آیا رنگ پلاستیک قابل شستشو است؟

به دلیل این که برخی از رنگ‌ها قابلیت شستشو ندارند و تماس آن‌ها با آب و رطوبت باعث آسیب وارد شدن به آن‌ها می‌شود، این دغدغه برای افرادی که قصد استفاده از رنگ پلاستیک را دارند به وجود می‌آید که آیا رنگ پلاستیک قابل شستشو است یا خیر؟ رنگی که تمام پلاستیک است مانند رنگ‌های دیگری از جمله رنگ روغنی نیست که به راحتی و با یک دستمال تمیز شود، با این وجود نسبت به رنگ نیمه پلاستیک مقاومت و دوام بیشتری در برابر آب و رطوبت دارد. به صورت کلی بهتر است که رنگ پلاستیک در معرض آب و رطوبت قرار نگیرد زیرا امکان پوسته پوسته شدن، زخمی شدن و سایر آسیب‌ها به آن وجود دارد. بنابراین در وهله اول باید مراقب رنگ پلاستیک باشید که کثیف و دچار لکه نشود و در وهله بعدی از رنگ تمام پلاستیک استفاده کنید.

 

انواع رنگ پلاستیک قابل شستشو

شناخت انواع رنگ پلاستیک قابل شستشو برای انتخاب بهترین نوع آن اهمیت دارد، زیرا در صورتی که رنگ‌ مناسب انتخاب نشود هزینه‌ای که صرف می‌شود هدر خواهد رفت. به صورت کلی رنگ پلاستیک دو نوع رنگ تمام پلاستیک و رنگ نیم پلاستیک دارد که در ادامه معرفی شده‌اند.

رنگ تمام پلاستیک

رنگ تمام پلاستیک مقاومت زیادی در برابر آب و رطوبت دارد، اما این نوع رنگ را نیز نباید برای مدت طولانی در معرض رطوبت و آب قرار داد. رنگ تمام پلاستیک رنگی است که قابلیت شستشو دارد اما در بازار کمتر پیدا می‌شود.

رنگ نیم پلاستیک

نوع دیگر رنگ پلاستیک، رنگ نیم پلاستیک است که معمولی بوده و مقاومت کمی در برابر آب و رطوبت دارد. قرارگیری رنگ نیم پلاستیک در برابر رطوبت و آب باعث کنده کنده شدن، خراش، پوسیدگی و سایر آسیب‌ها به آن می‌شود.

 

بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو

رنگ‌های پلاستیک قابل شستشو توسط تولیدکنندگان زیادی تولید می‌شوند و برندهای مختلفی دارند که برای خرید آن‌ها باید دقت نمود و با ویژگی‌های بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو آشنایی داشت. همچنین برندهایی تقلبی زیادی در بازار وجود دارند که باید توجه نمود از تولید‌کننده و برندی معتبر رنگ پلاستیکی موردنظر خود را تهیه نمود.

یکی از ویژگی‌هایی که بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو باید داشته باشد، درج اطلاعات مشخص و کامل بر روی ظرف رنگ است‌. اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انقضای رنگ، حجم رنگ، اطلاعات کامل تولید‌کننده مانند شماره تماس و آدرس، علامت تجاری تولید‌کننده و سایر اطلاعات باید قید شده باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو، استاندارد بودن رنگ و استفاده از مواد و ترکیبات باکیفیت در تولید آن است.

هنگام باز کردن رنگ پلاستیک قابل شستشو باید به این نکته توجه کنید که رنگ شفاف و بدون مواد خارجی یا پوسته سطحی باشد. همچنین رنگ پلاستیک قابل شستشو باید غلظت مناسبی داشته باشد و خیلی سفت و یا آبکی نباشد. همانطور که گفته شد رنگ تمام پلاستیک در مقابل آب و رطوبت مقاومت بیشتری دارد و بهتر است که این نوع رنگ تهیه شود. همچنین بهتر است که رنگ پلاستیک قابل شستشو را از برند و فروشندگان معتبر تهیه نمود.

 

بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو

 

بهترین مکان برای استفاده از رنگ پلاستیک قابل شستشو کجاست؟

با توجه به ویژگی‌ها و مشخصه‌هایی که رنگ پلاستیک قابل شستشو دارد، استفاده از آن برای همه مکان‌ها و محیط‌ها مناسب نیست. از آنجایی که رنگ پلاستیک مقاومت زیادی در برابر رطوبت و آب ندارد بهتر است که از آن در محیط‌هایی که رفت و آمد کمتری وجود دارد استفاده شود. برای مثال در شرکت ‌ها سازمان‌ها و ادارات که رفت و آمده کمتری وجود دارد می‌توان از این نوع رنگ استفاده کرد، زیرا احتمال کثیف شدن دیوار و سقف‌ها نیز پایین است. از رنگ پلاستیک قابل شستشو برای منازل نیز می‌توان استفاده کرد اما بهتر است که در قسمت‌هایی که آب و رطوبت وجود ندارد استفاده شود و یا در محل‌های کم رفت و آمد از این نوع رنگ استفاده کرد. از رنگ پلاستیک قابل شستشو برای سقف‌ها بیشتر از سایر فضاها استفاده می‌شود زیرا سقف دیر‌تر کثیف می‌شود و نیازی به شستشو یا تمیز کردن ندارد.

 

نتیجه‌گیری

رنگ‌ها انواع مختلفی دارند که رنگ پلاستیک یکی از انواع رنگ‌های مقرون‌به‌صرفه و کاربردی است که طرفداران زیادی دارد‌ اما به دلیل حساسیت و آسیبی که رنگ پلاستیک در برابر آب و رطوبت دارد، بسیاری از افراد از خرید آن پشیمان می‌شوند زیرا در صورت کثیف شدن و لکه گرفتن سطحی که با این رنگ پوشیده شده است، نمی‌توان آن را شستشو داد. اما تولید رنگ‌های پلاستیک قابل شستشو این مسئله را حل نموده‌اند. البته رنگ پلاستیک دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک دلرد که رنگ تمام پلاستیک مقاوم در برابر رطوبت، سرما و آب است. برای خرید بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو باید دقت نمود تا آن را از فروشگاه و برندی معتبر تهیه نمود. همچنین یرای استفاده از رنگ پلاستیک قابل شستشو نیز بهتر است که از آن در سقف یا محیط‌های کم رفت و آمد مانند ادارات و سازمان‌ها استفاده کرد. ما در این مقاله به معرفی رنگ پلاستیک قابل شستشو و انواع آن پرداختیم.

رنگ ساختمانی جمیل از جمله رنگ های با کیفیت بالا است که می توانید برای رنگ آمیزی رنگ ساختمان، انواع دیوار، سقف و... از آن استفاده کنید تا در نهایت بتوانید زیبایی و تاثیر رنگ را در محیط مشاهده کنید.

 

تلفن تماس با کارشناسان رنگ جمیل:

۰٩١٢١٤٨٨٥٧۰

 ۰٢١٩١۰١٣٧٥٢

 ۰٢١٢٢۰٩٣۰٤٣

 

 آدرس: تهران- خیابان آزادی - روبه‌رو استاد معین پلاک ٥٣٥ - طبقه٣- واحد3

 

خرید رنگ ساختمانی از جمله موارد مهمی است که در نهایت تاثیر بسزایی در روحیه افراد دارد، از این رو در صورتی که قصد خرید رنگ دارید حتما لازم است نکات مهمی را قبل از خرید در نظر بگیرید تا بتوانید با خرید زیباترین رنگ ساختمان و بهترین رنگ از زیبایی آن لذت ببرید.

 

 

سوالات متداول

1. آیا رنگ پلاستیک، قابلیت شستشو دارد؟

رنگ پلاستیک دو نوع تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک دارد که رنگ تمام پلاستیک مقاومت بیشتری در برابر آب و رطوبت دارد اما صد درصد قابل شستشو نیست.

2. انواع رنگ پلاستیک قابل شستشو کدامند؟

رنگ پلاستیک قابل شستشو دو نوع رنگ تمام پلاستیک و رنگ نیم پلاستیک دارد.

3. بهترین مکان برای استفاده از رنگ پلاستیک قابل شستشو کجا است؟

به دلیل حساسیتی که رنگ‌های پلاستیک در برابر آب و رطوبت دارند بهتر است از آن‌ها در سقف و قسمت‌های کم رفت و آمد استفاده کرد که کثیف نشوند و نیازی به شستشو نداشته باشند. همچنین مکان‌های کم رفت و آمدی مانند، ادارات و سازما‌ن‌ها بهترین مکان برای استفاده از رنگ پلاستیک قابل شستشو هستند.

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه