shape shape

رنگ آستری چیست؟ انواع رنگ آستری

12 تیر 1401

اخبار و مقالات

shape
img
رنگ آستری چیست؟ انواع رنگ آستری

12 تیر 1401

اخبار و مقالات

رنگ آستر چیست؟

آستر زدن یکی از مراحل مهم قبل از رنگ آمیزی است که بعنوان یک لایه اولیه بر روی سطح مورد نظر اعمال می شود تا لایه رنگ به خوبی و با کیفیت مطلوبی بر روی سطح اجرا شود. در صورتی که از پرایمر استفاده نشود رنگ مورد نظر به خوبی بر روی دیوار نمی چسبد و در نتیجه نیاز به چندلایه رنگ آمیزی است تا بتوان به پوشش دلخواه برسیم.

اما با استفاده از آستر رنگ نهایی به خوبی و باکیفیت بر روی دیوار می نشیند و در نتیجه سطح باکیفیت و همواری را مشاهده خواهیم کرد.

شاید با خواندن این پاراگراف در ذهن شما سوال ایجاد شده است که رنگ آستری چیست؟ پس در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع رنگ آستری آشنا شویم.

پرایمرها با توجه به نوع سطح موردنظر و همچنین لایه رنگ بعدی که قصد استفاده و اجرا بر روی آن را داریم متفاوت هستند که می توانید از طریق مقاله های انواع رنگ روغنی و مزایا و معایب رنگ روغنی و انواع رنگ ساختمانی | بهترین رنگ ساختمانی از طریق وبسایت رنگ جمیل(هومن شیمی فام) انواع رنگ های مختلف را شناسایی کنید.

آستر زدن دیوار

بعد از هموار کردن دیوار بوسیله بتونه کاری و از بین بردن لکه های اولیه مرحله آستر زدن دیوار و استفاده از رنگ آستری است که قبل از رنگ آمیزی اصلی دیوار از این رنگ برای همسطح سازی دیوار استفاده می شود.

در صورتی که از رنگ آستری استفاده نشود ناچار به چند لایه رنگ آمیزی هستیم تا بتوانیم پوشش بالایی را از رنگ بر روی سطح مورد نظر بدست آوریم و در این صورت هزینه و زمان خود را هدر داده ایم.

خط کشی پارکینگ خودرو با بهترین تجهیزات و توسط تیم حرفه ای رنگ جمیل!

مزایای استفاده از رنگ آستری

رنگ آستر چیست

با توجه به آنچه پیش تر گفته شد آستر زدن دیوار قبل از رنگ آمیزی دارای مزایای مختلفی است که برخی از آن ها را می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. صاف و یکدست کردن سطح مورد نظر
  2. صرفه جویی کردن در زمانی که صرف رنگ آمیزی می شود
  3. صرفه جویی در استفاده از رنگ و در مجموع صرفه جویی در هزینه ها
  4. افزایش کیفیت رنگ آمیزی
  5. آماده سازی سطح زیرین برای رنگ آمیزی
  6. افزایش دوام رنگ

مواد اولیه تشکیل دهنده رنگ آستری سبب شده تا سطح مورد نظر یکدست شود، از این رو در سطوحی که سطح ناهمواری کمتری دارد از آستری کمتری نیز استفاده می شود و نیاز به رنگ آمیزی چندلایه رنگ آستری نیست.

 اگر به دنبال پاک کردن رنگ پلاستیکی هستید مطالعه این مقاله پیشنهاد می شود : بهترین پاک کننده رنگ پلاستیک

انواع رنگ آستری

انواع رنگ آستری | استر رنگ روغنی

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد رنگ های آستری دارای انواع گوناگونی هستند که متناسب با هر سطحی نوعی از آن استفاده می شود در ادامه به بررسی و معرفی هر کدام به صورت مجزا می پردازیم.

 رنگ مناسب اتاق خواب کوچک چیست؟ اگر به دنبال انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب های با سایز کوچک هستید این مقاله پیشنهاد می شود.

1-رنگ آستری چندکاره

آستر چندکاره یکی از انواع پرکاربرد است زیرا قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلفی را دارد اما در عین حال قبل از استفاده بر روی هر نوع سطح به موارد مصرف و نوع سطح توجه کنید که با سطح مورد نظر همخوانی داشته باشد؛ همچنین یکی دیگر از موارد مهم و حائز اهمیت خرید رنگ از برندهای معتبر می باشد.

 خرید رنگ به صرفه و با حداقل قیمت از خرید مستقیم رنگ از کارخانه جمیل!

2.رنگ آستری برای سطح گچی

سطوح گچی اغلب دارای PH بالایی بوده که نشان از بالا بودن میزان قلیایی، اسیدی مواد می باشد و در این نوع سطوح مانند دیوارهای منزل اگر رنگ را بدون آستری و به صورت مستقیم استفاده کنیم، پس از خشک شدن آن با پوسته شدن و جدا شدن رنگ از سطح مواجه می شویم.

اما با استفاده از رنگ آستری مناسب سطوح گچی نه تنها مانع از پوسته شدن می شویم بلکه به دلیل جلوگیری از جذب رنگ به سطح مقدار استفاده از رنگ را کاهش داده و همچنین رنگ نهایی زیباتر جلوه می کند. در صورتی که دیوار شما پوسته شده است می توانید با مطالعه مقاله 3روش "ترمیم رنگ پوسته شده"|علت و راه حل ها را برای رفع آن پیدا کنید.

3-رنگ آستری ضد لک

یکی از انوع رنگ آستری ضدلک می باشد که مانع از ایجاد لک بر روی سطح نهایی می شود. این نوع آستر اغلب برای سطوحی به کار برده می شود که در برابر دود و رطوبت بوده و نیاز به مقاوم سازی می باشد.

 فروش رنگ ترافیکی در تهران با قیمت مناسب در مجموعه رنگ جمیل!

4-رنگ آستری مناسب برای سطح چوبی

آسترهای پایه روغن که از گذشته تا کنون برای پوشش دادن سطح چوبی استفاده می شده زمان خشک شدن آن طولانی می باشد، این نوع آسترها سبب پر شدن منافذ سطح زیرین چوب شده و همچنین چسبندگی رنگ به چوب را بالا می برد، زیرا رنگ آمیزی چوب به صورت مستقیم بدون آستری بسیار سخت بوده و در نهایت نیز جلوه زیبایی نخواهد داشت.

توجه کنید جهت تمیز کردن ابزاری که برای آستر پایه روغن استفاده می شود، همانند دیگر ابزارهای رنگ آمیزی و نقاشی می توان از تینر استفاده کرد.

اما بوسیله رنگ آستر دیوار در لایه قبل از رنگ اصلی می توان کیفیت رنگ را چندین برابر افزایش داد؛ همانطور که گفته شد در آسترهای پایه روغن زمان خشک شدن بالا بوده و از این رو آسترهای پایه آب برای استفاده بر سطح چوبی تولید شده است که علاوه بر کیفیت بالا می تواند موجب چسبندگی بهتر رنگ بر سطح چوب شود.

کلام آخر

در این مقاله آموختیم رنگ آستری چیست و جهت رنگ آمیزی منزل و ساختمان هایی با کاربری متفاوت فارغ از انتخاب نوع رنگ، نیاز است تا از آستری مناسب جهت زیرسازی سطح استفاده شود، همچنین آموختیم در صورتی که از رنگ آستری قبل از رنگ آمیزی اصلی استفاده شود در نهایت لایه رنگی باکیفیت و زیبایی را مشاهده خواهیم کرد.

جهت خرید رنگ همواره توجه کنید تا از مراکز باکیفیت خرید خود را انجام دهید، شرکت هومن شیمی فام رنگ جمیل با ارائه رنگ های باکیفیت در انواع مختلف می تواند شما در رنگ آمیزی منزل و ساختمان های مختلف یاری کند.

تلفن تماس جهت مشاوره و خرید محصولات:

 021٩١۰١٣٧٥٢
 021٢٢۰٩٣۰٤٣

 

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه