shape shape

بهترین رنگ برای اتاق خواب کوچک

27 تیر 1401

اخبار و مقالات

shape
img
بهترین رنگ برای اتاق خواب کوچک

27 تیر 1401

اخبار و مقالات

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است؟ بهترین رنگ برای اتاق خواب از نظر روانشناسی

امروزه با توجه به پیشرفت علم روانشناسی اغلب افراد از تاثیر رنگ ها بر روحیه و خلق و خوی افراد آگاه هستند و می دانند که انتخاب یک رنگ مناسب در محیط زندگی می تواند حس و حال را مثبت یا منفی تغییر دهد.

از طرفی به دلیل کوچک بودن فضای آپارتمان ها در نتیجه اتاق خواب منازل نیز کوچکتر از گذشته طراحی می شود، پس لازم است برای این فضای کوچک بهترین چیدمان را انتخاب کنیم، در مرحله اول این سوال بوجود می آید که چه رنگی برای اتاق خواب کوچک مناسب است ؟ اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخی برای ای سوال هستید در ادامه با ما همراه باشید...

خرید رنگ برای اتاق خواب از فروشگاه رنگ جمیل

یک روز کاری سخت را در نظر بگیرید که پس از چالش های زیادی وقت استراحت شما رسیده است، به اتاق خواب خود می روید، اتاق خواب شما نیز دارای ابعاد کوچکی است حتی ممکن است پنجره هم نداشته باشد، می توانید بگویید چه رنگی به شما لذت می دهد در این شرایط؟

خط کشی پارکینگ خودرو با بهترین تجهیزات و توسط تیم حرفه ای رنگ جمیل!

 

 

نکات مهم در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کوچک

ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید با توجه به این که اتاق خواب شما ابعاد کوچکی دارد پس بهتر است رنگی انتخاب کنید که فضا را بزرگتر نشان دهد اما برخی افراد با شنیدن این عنوان تنها رنگ سفید را مناسب می دانند در صورتی که با کمی خلاقیت می توان با استفاده از رنگ های جذابی، زیبایی دوچندانی به اتاق خواب کوچک خود ببخشید.

قبل از آنکه به سراغ معرفی رنگ های مختلف برویم نیاز است ابتدا چند نکته کاربردی را در رابطه با انتخاب رنگ اتاق خواب در نظر داشته باشید.

  1. انتخاب رنگ تیره برای تمام دیوارهای اتاق خواب کوچک مناسب نیست؛ زیرا سبب کوچکتر نشان دادن فضای اتاق خواب خواهد شد، پس در صورتی که به رنگ تیره ای علاقه مند هستید می توانید آن را رنگ را در کنار دیگر رنگ ها استفاده نمایید و یا از چند دره روشن تر آن جهت رنگ آمیزی استفاده کنید.
  2. برای رنگ آمیزی اتاق خواب کوچک، انتخاب یک رنگ برای تمام دیوارها گزینه مناسبی نیست و می توان از ترکیب دو یا سه رنگ برای دیوار ها استفاده کنید، به این صورت که یک دیوار را به رنگی که علاقه بیشتری به آن دارید رنگ آمیزی کنید و باقی را با رنگ های مکمل آن زیباتر کنید.
  3. امروزه توجه افراد به علم روانشناسی افزایش یافته و اغلب افراد در تلاش هستند تا با استفاده از راهکارها سطح کیفیت زندگی خود را ارتقا دهند؛ از این رو در روانشناسان پیشنهاد می کنند همواره برای انتخاب رنگ اتاق خواب خود از رنگ های سرد استفاده نمایید تا آرامش بیشتر و خواب راحت تری را تجربه نمایید.
  4. با اینکه افراد زیادی رنگ های گرم مانند قرمز را برای اتاق خواب خود می پسندند اما تجربه و تحقیقات زیادی نشان داده است این رنگ ها سبب خلق و خوی تند شده و برای اتاق خواب انتخاب مناسبی نمی باشد.
  5. علاوه بر انتخاب رنگ دیوار و سقف بهتر است که رنگ لوازم خواب و دیگر لوازم موجود در اتاق خود را نیز به رنگ روشن انتخاب کنید تا در نهایت فضای اتاق شما بزرگتر به نظر بیاید.
  6. اتاق خواب محیطی برای استراحت و انرژی گرفتن است از این رو سعی کنید از نقاشی ها و تابلوهایی استفاده شود که حس خوبی را منتقل میکنند و همچنین در نظر داشته باشید طرح هایی که بر روی دیوار خود اجرا می کنید و یا تابلوهای اتاق خواب اگر طرح های شلوغی داشته باشد فضای اتاق خواب را کوچکتر نشان می دهد.
  7. اگر اتاق خواب کوچک شما دارای پنجره است می توانید از رنگ های تیره برای این دیوار استفاده نمایید تا پنجره شما مانند یک اثر شگفت انگیز جلوه کند.

6 رنگ مناسب اتاق خواب کوچک

قبل از شروع به بررسی و مشاهده رنگ های مختلف جهت اتاق خواب کوچک نیاز به یادآوری است که می توانید از مقاله بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف نیز جهت رنگ آمیزی و انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه کمک بگیرید.

 

1.رنگ خاکستری در کنار المان هایی از رنگ نقره ای

امروزه افراد زیادی رنگ نقره ای برای اتاق خواب استفاده می‌کنند. رنگ نقره ای در اتاق خواب کوچک شما می تواند تاثیر بسیار زیادی در بزرگتر نشان دادن اتاق شما دارد و انتخاب رنگ خاکستری همراه با نقره ای یکی از گزینه های عالی برای اتاق خواب شما است.

بهترین رنگ برای اتاق خواب کوچک

2.استفاده از رنگ های مختلف در تناژهای متفاوت

یکی دیگر از پیشنهادات مناسب برای اتاق خواب این است که رنگی را انتخاب کنید و آن را در تناژها و ترکیبات مختلفی برای رنگ آمیزی استفاده نمایید. این روش سبب بزرگتر نشان دادن اتاق خواب خواهد شد اما دقت کنید همانطور که پیش تر اشاره شد از رنگ های تیره کمتر استفاده شود.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ روغن بهتره یا اکریلیک؟ برای اطلاع کامل از جزئیات هریک و بررسی مزایا و معایب به مقاله درج شده مراجعه کنید!

3.رنگ های پاستلی

امروزه سلیقه بسیاری از افراد به سمت رنگ پاستلی و فانتزی می باشد، این رنگ ها برای اتاق خواب های کوچک نیز گزینه مناسبی بوده و می تواند زیبایی شگفت انگیزی را برای شما بوجود آورد.

می توان ترکیبی از چند رنگ را در اتاق خواب خود به کاربرده و همچنین لوازم اتاق خواب را نیز رنگی ساده متناسب با رنگ دیوارها ساده و کمرنگ انتخاب نمایید، زیرا رنگ های فانتزی اغلب ساده و کمرنگ هستند.

رنگ مناسب اتاق خواب کوچک

4.استفاده از رنگ زرد

اگر وسیله ای به رنگ زرد در دسترس دارید همین حالا نگاهی به آن بیندازید به احتمال زیاد انرژی زیادی از آن دریافت می کنید، این رنگ جهت استفاده در اتاق خواب نیز مناسب است؛ البته ترکیب آن با رنگ های کرم و یا شیری که بتواند هارمونی زیبایی را در اتاق خواب شما بوجود آورد و سبب بزرگتر نمایش دادن اتاق خواب شود.

رنگ اتاق خواب کوچک

رنگ آبی کمرنگ برای اتاق خواب

رنگ آبی کمرنگ رنگ آسمان و دریا می تواند در اتاق خواب شما انرژی و آرامشی وصف نشدنی برای شما ایجاد کند و خستگی یک روز کاری سخت را از بدن شما خارج کند.

رنگ مناسب اتاق خواب کوچک

استفاده از رنگ سبز در اتاق خواب

همانطور که در مقاله انتخاب رنگ بیمارستانی متوجه شدیم، رنگ سبز باعث ایجاد آرامش در فرد شده و می تواند احساس حضور در طبیعت را برای شما رقم بزند و انتخاب این رنگ در تناژهای مختلف و البته ترجیحا سبز روشن برای اتاق خواب کوچک گزینه مناسبی بوده و می تواند فضا را بزرگتر نمایش دهد و در عین حال احساس خوبی را القا کند.

 

کلام آخر

اتاق خواب فضایی امن است که افراد جهت استراحت ساعت زیادی از روز را در آن می گذرانند، پس یکی از مهمترین قسمت های منزل است زیرا اگر شما خواب راحتی نداشته باشید قطعا برنامه های روز شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. رنگ دیوار اتاق خواب روی محیط و حال افراد تأثيرگذار است

همچنین افرادی که اتاق خواب های کوچکی دارند همواره به دنبال این هستند که چه رنگی برای اتاق خواب کوچک مناسب است، در این مقاله نکات مهم را بررسی کرده و همچنین چند رنگ مناسب نیز همراه با تصویر برای شما عزیزان ارائه شد اما به روحیات خود قبل از انتخاب هر رنگ توجه نمایید زیرا تمام قانون ها برای آرامش بیشتر شما می باشند. اگر نیاز به رنگ های متنوع دارید می توانید از رنگ های مولتی کالر نیز استفاده نمایید.

حتما که رنگ مناسب اتاق خواب کوچک طیف وسیعی را شامل می شود، برای ما بنویسید تا کنون از چه طیف رنگی استفاده کرده و از نتیجه آن راضی بوده اید، همچنین جهت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان رنگ جمیل تماس بگیرید و جهت خرید رنگ به فروشگاه هومن شیمی فام(رنگ جمیل مراجعه نمایید).

تلفن تماس با کارشناسان رنگ جمیل:

۰٩١٢١٤٨٨٥٧۰

٩١۰١٣٧٥٢ - ۰٢١ ، ٢٢۰٩٣۰٤٣ - ۰٢١

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده است

ارسال دیدگاه