رنگ روغنی یا اکریلیک؟؟ کدام بهتر است؟؟
رنگ روغنی یا اکریلیک؟؟ کدام بهتر است؟؟
31 تیر 1401 0

رنگ روغنی یا اکریلیک؟؟ کدام بهتر است؟؟

تیم مدیریتی

رنگ اکریلیک بهتره یا روغنی

امروزه رنگ های ساختمانی دارای تنوع بالایی بوده و می توان انواع آن را در زنگ بندی های متنوعی جهت رنگ آمیزی منزل و ساختمان هایی با کاربری متفاوت استفاده کرد. در میان تمام رنگ ها رنگ روغنی و آکریلیک گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی بوده که رنگ روغنی سال های طولانی مورد استفاده افراد بوده اما رنگ آکریلیک امروزه با تنوع رنگی بالایی که دارد در حال رقابت با رنگ روغنی می باشد.

با توجه به قدمت طولانی استفاده افراد از رنگ روغن و برخی مزایای آن که در ادامه اشاره خواهیم کرد، افراد زیادی برای انتخاب رنگ دچار تردید می شوند که رنگ ساختمان اکریلیک بهتره یا روغنی ؟ اگر برای شما نیز این سوال و ابهامات وجود دارد حتما در ادامه همراه با ما باشید.

خط کشی پارکینگ خودرو با بهترین تجهیزات و توسط تیم حرفه ای رنگ جمیل!

برای رنگ آمیزی منزل رنگ روغن بهتره یا اکریلیک؟

رنگ روغنی یا اکریلیک

این سوال بارها و بارها توسط افراد به گونه های مختلف مطرح می شود اما پاسخ آن را نمی توان بصورت قطعی و تنها با یک کلمه خلاصه گفت بلکه برای رسیدن به پاسخ درست نیاز است تا برخی از ویژگی های رنگ روغن و همچنین رنگ آکریلیک را بدانیم و آنگاه انتخاب کنیم.

ویژگی های رنگ روغن

اگر با رنگ آستری و کاربرد آن آشنا نیستید می توانید از طریق مقاله رنگ آستری چیست به صورت کامل با آن آشنا شوید.

ویژگی های رنگ آکریلیک

جهت آشنایی بیشتر با  رنگ آکریلیک و خرید آن از مجموعه رنگ جمیل می توانید از خرید رنگ اکرولیک ساختمان استفاده کنید.

همانطور که اشاره شد انتخاب رنگ آکریلیک یا رنگ روغن برای رنگ آمیزی ساختمان با توجه به ویژگی ها و بررسی اولویت های فرد جهت رنگ آمیزی امکان پذیر است؛ از این رو علاوه بر بررسی ویژگی ها نیاز است تا با مزایا و معایب هر یک از این دو نوع رنگ آشنا شویم تا در نهایت بتوان با اطلاعات کاملی رنگ مناسب را انتخاب کنیم.

 خرید رنگ به صرفه و با حداقل قیمت از خرید مستقیم رنگ از کارخانه جمیل!

 مزایا و معایب رنگ روغنی

رنگ اکریلیک بهتر است یا روغنی | مزایا و معایب رنگ اکریلیک

رنگ روغنی سال های طولانی مورد استفاده افراد زیادی بوده، حتی امروزه با تولید رنگ های متنوع با قابلیت های گوناگون اما همچنان برخی افراد رنگ روغنی را به دیگر رنگ ها ترجیح می دهند؛ اما از میان طرفداران این رنگ تعداد کمی به صورت کامل مزایا و معایب این رنگ را می شناسد.

مزایا استفاده از رنگ روغن:

معایب استفاده از رنگ روغن:

جهت آشنایی بیشتر با رنگ روغنی می توانید از مقاله انواع رنگ روغنی و مزایا و معایب رنگ روغنی استفاده کنید.

مزایا و معایب رنگ آکریلیک

مزایا استفاده از رنگ آکریلیک:

معایب استفاده از رنگ آکریلیک:

با توجه به آنکه رنگ آکریلیک دارای مزایای زیادی است اما لازم است به معایب آن نیز اشاره شود:

رنگ اکریلیک بهتر است یا روغنی

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با هر یک از رنگ های آکریلیک و رنگ روغن آورده شد پاسخ به این سوال که رنگ آکریلیک بهتر است یا روغنی تا حد زیادی به انتخاب شما و اولویت های شما مربوط است. به عنوان مثال اگر قابلیت شست و شوی دیوار برای شما مهم است بهتر است از رنگ روغنی استفاده کنید اما در مقابل اگر تنوع رنگ و همچنین اجرای سریع آن و در نهایت پوشش بالای سطح مهم است، بهتر است از رنگ اکریلیک استفاده شود.

شما می توانید با مقایسه این دو رنگ و بررسی ویژگی هر یک از رنگ ها در نهایت آنچه را که برای رنگ آمیزی ساختمان شما مناسب است انتخاب نمایید. همچنین می توانید جهت انتخاب رنگ با کارشناسان رنگ جمیل تماس گرفته تا در انتخاب بهترین رنگ شما را راهنمایی کنند.

تلفن تماس با کارشناسان رنگ جمیل:

۰٩١٢١٤٨٨٥٧۰

٩١۰١٣٧٥٢ - ۰٢١ ، ٢٢۰٩٣۰٤٣ - ۰٢١

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به سوال رنگ ساختمان اکریلیک بهتره یا روغنی به صورت کامل پاسخ دهیم و آنچه را که برای انتخاب رنگ می تواند به شما کمک کند را در قالب ویژگی ها و مزایای انواع رنگ ها بررسی کردیم.

در ادامه شما می توانید انواع رنگ روغنی و رنگ آکریلیک را با توجه به انتخاب خود از وبسایت شرکت هومن شیمی فام(رنگ جمیل) خریداری نمایید.

 

دیدگاه شما درباره این مطلب